KANADA-ARAP İŞ KONSEYİ İLE TOPLANTI

DEİK/Türk-Kanada İş Konseyi tarafından, 17 Şubat 2014 tarihinde, 09.30-12.30 saatleri arasında, Ürdün, Irak ve Türkiye odaklı faaliyetler yürüten Kanada-Arap İş Konseyi ile bir toplantı gerçekleştirilecektir.

Kanada-Arap İş Konseyi, 1983 yılından bu yana faaliyet gösteren kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Kanada’nın önde gelen firmalarının üye olduğu CABC’nin misyonu Kuzey Afrika ve Orta-Doğu ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesidir. Kanada’nın 2013 yılı sonunda Türkiye’yi “gelişmekte olan ülkeler” arasında 1. öncelikli partner seçmesi nedeniyle bölgeye ziyaretin son etabında İstanbul’da bir toplantı düzenlenmektedir. Heyetin öncelikli odak sektörleri, enerji, ulaşım, sosyal ve fiziki altyapıdır.

Bahse konu toplantıda, Türkiye kamu ve özel sektörleri ortaklığında geliştirilebilecek, Kanadalı firmalar için potansiyel iş alanları hakkında bilgi ve görüş alışverişi ile ikili görüşmeler yapılacaktır. Kanadalı firma listesi ekte yer almaktadır.

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin, en geç 14 Şubat 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK’e (americas@deik.org.tr) bilgi vermeleri rica olunur.