KOSGEB DESTEKLİ TACİKİSTAN İŞ GEZİSİ, 18-21 MAYIS 2022, DUŞANBE

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından Kurulumuza iletilen bir yazıda, Türkiye ve Tacikistan KOBİ'leri arasında iş birliğini geliştirmek amacı ile tekstil, mücevherat (kuyumculuk eşyaları imalatı), ilaç ve kimya, gıda ve gıda makineleri imalatı, tarım makineleri imalatı, ayakkabı imalatı ve deri sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ'lerin katılımıyla 18-21 Mayıs 2022 tarihlerinde KOSGEB Destekli Tacikistan İş Gezisi düzenleneceği bildirilmiştir.

KOSGEB Gaziantep Müdürlüğü tarafından hazırlanacak olan iş gezisinde ikili iş görüşmeleri, meslek odası, fabrika, sanayi bölgeleri ziyaretleri organize edilecek olup, katılacak KOBİ'ler KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi kapsamında desteklenecektir. (Destek Miktarı %60 hibe olmak üzere 20.000 TL‘ye kadardır.)

Bahse konu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin, 9 Mayıs 2022, Pazartesi günü saat 13:00'e kadar bağlantıda https://forms.gle/P9R7tfWkvCFyeTnk7(bağlantıyı kopyalayarak tarayıcınıza yapıştırınız) yer alan katılım formunu doldurmaları rica olunur.

 Katılım Şartları

  • Yurt dışı iş gezisine katılacak işletmenin KOBİ beyannamesi güncel olmalıdır.
  • Yurt dışı iş gezisine katılacak işletmenin İşletme Geliştirme Destek Programı yurt dışı iş gezisi programının düzenlendiği tarihten önce onaylı olmalıdır.
  • Yurt dışı iş gezisine katılacak işletme temsilcilerinin yurt dışı iş gezisi programının düzenlendiği tarihlerde; işletme sahibi, ortağı veya çalışanı olması gerekir.
  • Yurt dışı iş gezisine katılacak işletmenin NACE kodu yukarıda belirtilen sektörlerde olmalıdır.

Detaylı bilgi:  Bekir Polat, e-mail:bekir.polat@kosgeb.gov.tr, tel: +90555 308 92 76