LİBYA SAĞLIK SEKTÖRÜ VE TÜRK FİRMALAR İÇİN FIRSATLAR SEMİNERİ

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (IKMIB) tarafından DEİK’e iletilen bilgiye göre, 17 Mayıs 2012 tarihinde saat 09:00’da İstanbul Dış Ticaret Kompleksi Zemin Kat Konferans Salonu’nda Libya Sağlık Sektörü ve Türk Firmalar için Fırsatlar Semineri gerçekleştirilecektir.

IKMIB evsahipliğinde gerçekleştirilecek olan seminere Libya Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Omran Turbi’in yanı sıra Libya Sağlık Bakanlığı üst düzey bürokratları ile T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, TİM, DEİK ve IKMIB’den üst düzey yetkililerin konuşmacı olarak yer alacağı iletilmektedir.

Sözkonusu seminerde Libya sağlık sektöründeki mevcut gelişmeler, önümüzdeki dönem öngörülen yatırımlar ve sektörde oluşabilecek fırsatlara yönelik bilgilerin verilmesi öngörülmektedir.

2011 yılının Mart ayından bu yana, Libya’da insani yardım hususunda gelişmeler gözlenmektedir. Özellikle çatışma sonrası dönemde, Libya'da kişi başına düşen sağlık harcamalarının bölge ortalamasına göre 2.5 kat daha yüksek olduğu ve 2012 yılı için toplam hükümet bütçesinin %4.24’nün Libya Sağlık Bakanlığı'na tahsis edildiği belirtilmektedir.

Seminer programı ekte sunulmakta olup, sözkonusu seminere kayıt yaptırmak isteyen üyelerimizin http://tinyurl.com/clku8ud linkinde yer alan başvuru formunu en geç 16 Mayıs 2012  Çarşamba günü mesai bitimine kadar doldurarak iletmeleri gerekmektedir. 

 


Ek1 : Seminer programı