OECD – RÜŞVETLE MÜCADELE TOPLANTISI, 1 MART 2016, İSTANBUL RİVER PLAZA

T.C. Adalet Bakanlığı tarafından, 1 Mart 2016 Salı günü saat 13:30’da İstanbul Levent River Plaza’da OECD Rüşvetle Mücadele Çalışma Grubu faaliyetleri kapsamında, Yabancı Kamu Görevlilerine Verilen Rüşvetin Önlenmesi Sözleşmesi hakkında farkındalık eğitimi verilecektir. Söz konusu toplantının programı ekte yer almaktadır.

Ülkemizin de taraf olduğu Sözleşmeye uyum çerçevesinde uluslararası ticari işlemlerde yabancı kamu görevlilerine verilen rüşvet suç olarak tanımlanmış ve Kanunda rüşvet suçu için öngörülen tüm cezai yaptırımlar bahis konusu eylem için de geçerli kılınmıştır. 

Ülkemizin ve ülkemiz girişimcilerinin itibarı ve yurtdışı ekonomik faaliyetlerindeki başarısını etkileyen rüşvet hakkında bilgilendirme toplantısına üyelerimizin katılımı önem arz etmekte olup katılmak isteyen üyelerimizin linkteki (http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/147/6406) yer alan formu doldurarak 25 Şubat 2016 Perşembe gününe kadar kayıt olmaları rica olunur. Kısıtlı katılımlı gerçekleşecek toplantıya her firmadan bir katılımcının kayıt olabileceği ve kayıtların başvuru sırasına göre alınacağı hususunu bilgilerinize sunarım.