PAKİSTANLI FİRMANIN TÜRKİYE'DEN YAT İŞLETME TALEBİ

T.C. Karaçi Başkonsolosluğu Ticaret Ateşeliği tarafından DEİK / Türkiye  - Pakistan İş Konseyi’ne gönderilen yazıya istinaden;

Port Grand Ltd Karaçi Limanında çok geniş, ücretli giriş alanında Alışveriş Merkezi, Hipermarket lokantalar dahil bir dinlence eğlence alanı tesis edildiği ve 2011 yılında açılışının yapıldığı bildirilmektedir.

Söz konusu bölge Karaçi’deki ortanın üzerindeki zümreden çok büyük ilgi gördüğü ve yegane açık alan dinlence merkezi olarak yoğun taleple karşılandığı, Firma Limanın karşı kıyısında da benzer bir alan inşa ettiği ve bu alandaki mağaza, hızlı tüketim lokantaları ve dükkanların hemen hemen tamamının kiralandığı ifade edilmektedir.
 
Yazının devamında, Port Grand Ltd. aile şirketi sahiplerinden Shahid Firoz, limanda yemekli gezinti teknesi konusunda yatırım yapmayı düşündüğü ve 50-200 kişilik restaurant teknesi satın alma ve işletmek istediği bildirilmektedir.

Karaçi Limanında gezinti teknelerinde,  gerektiğinde düğün, doğumgünü ve benzeri kutlama faaliyetleri gerçekleştirebilecek, bu alanda deneyimli bir işletmeci talebi üzerinde de durulmaktadır. 
 
İlgilenen üyelerimizin doğrudan Karaçi Ticaret Ateşeliği’mize ya da aşağıda ismi ve iletişim bilgileri verilen firma yetkilisiyle temasa geçmesi gerekmektedir.

 

İritibat Bilgileri
PORT GRAND LTD
Shahid FİROZ Başkan Tel: +92-21-3586 3826 Faks: +92-21-3587 2085
E-posta: sf@super.net.pk Web: www.portgrand.com

Fisun Aktuğ    
T.C. Karaçi Başkonsolosluğu Ticaret Ateşeliği
Ateşe  Tel: +92 21 3587 8999 Faks +92 21 3581 0357 E-posta: karaci@ekonomi.gov.tr