PASİFİK İTTİFAKI KONFERANSI, 3 ARALIK 2014, SWİSSOTEL BOSPHORUS, İSTANBUL

DEİK/Türkiye-Amerika İş Konseyleri tarafından, Pasifik İttifakı Konferansı 3 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 10:00’da Swissotel Bosphorus, Mimosa Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

 

Pasifik Okyanusuna kıyısı olan Şili, Kolombiya, Meksika ve Peru’nun oluşturduğu Pasifik İttifakı (Pacific Alliance) Latin Amerika’nın en önemli ekonomik ortaklık platformlarından birisidir. Anılan ülkeler arasında malların, hizmetlerin ve kişilerin serbest dolaşımı ile ticaretin serbestleştirilmesini öngören Pasifik İttifakı yaklaşık 200 milyon nüfuslu, 2 trilyon Dolar GSYİH’ya ve 1 trilyon Dolar dış ticaret hacmine sahip bir alanı kapsamaktadır.

 

Ülkemizin 22 Temmuz 2014 tarihinden itibaren gözlemci üye olduğu Pasifik İttifakı hakkındaki konferansın, bölgeyle diyaloğumuzu güçlendirmesi, başta ticaret ve karşılıklı yatırımlar olmak üzere kalkınma, bilim, turizm ve kültür alanlarında işbirliğimize katkıda bulunması hedeflenmektedir.

 

Söz konusu konferansa katılmak isteyen üyelerimizin, en geç 28 Kasım 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar ekli formu doldurarak DEİK’e (Murat Can Menteş, E-mail: mmentes@deik.org.tr) iletmeleri rica olunur.

 

Saygılarımla,

 

 

Ek:Program, Katılım Formu