RENPOWER İRAN 2016: ALTYAPI, GÜÇ & YENİLENEBİLİR ENERJİ YATIRIM KONFERANSI, 6-7 KASIM 2016, TAHRAN

Daha önce iptal duyurusu yapılan Renpower İran 2016 – Altyapı, Güç & Yenilenebilir Enerji Yatırım Konferansı’nın tarihlerinin değiştiği Kurulumuza bildirilmiş olup, İran Enerji Bakanlığı’nın stratejik ortaklığı ve DEİK’in desteği ile 6 - 7 Kasım 2016 tarihleri arasında Tahran, Enerji Bakanlığı Binası Ana Konferans Salonunda gerçekleştirileceği ifade edilmiştir.

Yaptırımların kalkmasının ardından İran pazarında dış yatırımların en çok odaklandığı sektörler olarak taşımacılık ve enerji altyapısı dikkat çekmektedir. 

Kamu altyapı gelişimine duyulan ihtiyaç sebebiyle önümüzdeki  5 yılda İran’ın inşaat sektörünün yüzde 6.1 büyümesi öngörülmektedir. İran’ın 55 havaalanı inşaatı, demiryolları ağlarının geliştirilmesi, karayollarının yenilenmesi , toplu taşımacılık ve benzeri altyapı yatırımlarına ihtiyacı olduğu bilinmektedir.

İran, sahip olduğu 74 GW güç üretme kapasitesi ve yıllık yüzde 6 artış gösteren elektrik talebi ile enerji sektöründe de dış yatırımlar açısından gelecek vaadetmektedir. İran hükümeti önümüzdeki 10 yıllık süreçte ülkenin güç üretme kapasitesini 120 GW’a çıkarmayı planlamaktadır. Bu hedefe ulaşmak adına, teknoloji, mühendislik ve bilgi transferi gibi konularda 60 milyar ABD doları yatırım  öngörmektedir.

Bahsedilen pazarlar ve imkanlar ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyen üyelerimizin söz konusu etkinliğe katılmak istemesi halinde aşağıdaki özel fiyatlardan faydalanması mümkün olacaktır;

  • 1 temsilci için – 890 EUR
  • 2 temsilci için – 1,290 EUR
  • 3 temsilci için – 1,650 EUR

Etkinlik, sponsorluk, konuşmacı – panelist olarak katılma ve stand açma imkanları da sunmaktadır.

DEİK üyelerine sponsorluk için yüzde 30 indirim sağlanmaktadır.

Programa ilişkin bilgi için;

http://www.conventionventures.com/events.php?action=details&event_id=123&sub=main

Katılım ve ayrıntılı bilgi için :
Maxence de Craecker
Etkinlik Müdürü
EUROCONVENTION GLOBAL
mdecraecker@euroconventionglobal.com
Tel. (Belgium): + 32 2 662 16 12
Tel. (USA): +1 407 985 2256