RUSYA FEDERASYONU (RF) X. INNOPROM ULUSLARARASI SANAYİ FUARI 2019, YEKATERİNBURG

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğinden Kurulumuza iletilen bir yazıda Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliğinden alınan yazıya atıfla, anılan Birlik organizasyonunda 8-11 Temmuz 2019 tarihleri arasında Rusya Federasyonu Yekaterinburg şehrinde gerçekleştirilecek olan X. INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı'na milli katılım organizasyonu gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Eşzamanlı olarak T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin'ın teşrifleriyle İş Forumu tertiplenmesi planlanan Fuara 20 ülkeden 600 firmanın katılımı öngörülmekte olup, yaklaşık 50.000 ziyaretçinin iştiraki beklenmektedir.

Ülkemizin bu yıl "Partner Ülke: Türkiye" adı altında yer alacağı fuara iç alanda stand konstrüksiyonu dahil, nakliye hariç birim m2 katılım bedeli 600 dolar olup, nakliye hizmeti almak isteyen firmalar için ayrı bir hesaplama yapılacağı belirtilmektedir.

INNOPROM 2019 Fuarına milli katılım kapsamında katılacak olan firmaların T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 2017/4 sayılı karar kapsamında, destek olarak yurt dışı milli fuar katılımlarına sağlanan teşviklerden yararlandırılacağı ifade edilmekte olup, bu kapsamda Bakanlık tarafından belirlenerek web sayfasında ilan edilen: yer kirası, nakliye, ulaşım ve standa ilişkin giderlere karşılık olarak katılımcıya m2 bazında 3.453 TL ödenecek olup, üst limit 107.000 TL'dir. Ayrıca söz konusu fuar "Prestijli Fuarlar" listesinde de yer almakta olup, teşvik başvurusunu Prestijli Fuar olarak yapan katılımcılar için ise üst limit 360.000 TL'dir.

Bu çerçevede, anılan fuara katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan formu doldurarak, 30 Nisan 2019 Salı gününe kadar oaib-pr@oaib.org.tr adresine iletmeleri önem arz etmektedir.

Bilgilerinize saygılarımla sunarım.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Başak Hatice Gökçeoğlu

Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği

Tel.: : 0 (312) 447 27 40