RUSYA FEDERASYONU STAVROPOLSKİY KRAY’DA DÜZENLENECEK “İNSANA YATIRIM FORUMU”

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Kurulumuza iletilen bir yazıda, 26-28 Nisan 2012 tarihlerinde Rusya Federasyonu Stavropolskiy Kray’da “İnsana Yatrırımlar” isimli 9. Uluslararası Forum’un düzenleneceği bildirilmektedir.

Söz konusu yazıda devamla, forum çerçevesinde, sağlık ve spor endüstrisinin gelişmesinde uygulanan mekanizmalar, turizm endüstrisinin geleceği, iş piyasasının değişmesi ve iş gücü göçü ile ilgili sorunlar, manevi değerlerin korunması ve kültür alanında modernizasyon sorunlarının ele alınmasının amaçlandığı ifade edilmektedir. Forumda ayrıca, Kuzey Kafkasya’da turizm ve sağlık sektörlerinin gelişmesi konusu üzerinde durulması planlanmaktadır.

Önde gelen Rus ve uluslararası uzmanlar ile sağlık, turizm, ekolojik inşaat, eğitim, kültür ve halkın yaşam kalitesinin yükselmesine ilişkin diğer alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin katılım göstereceği forum çerçevesinde “Tıp”, “Sağlık”, “Turizm ve Spor”, “Sağlıklı Beslenme”, “Gençlerin Gezegeni” adlı sergiler ile sosyal proje ve programların tanıtımları yapılacak olup, ayrıca 26 Nisan 2012 tarihinde Stavropolskiy Kray’da bulunan sağlık sektörü bölgelerine (Pyatigorsk, Kislovodsk, Jeleznovodsk, Yessentuki) yönelik yatırımlara uygun arsaların gösterileceği bir iş gezisi düzenlenecektir.

Foruma katılım için irtibat makamı, Stavropolskiy Kray Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’dır. Söz konusu foruma ilişkin ayrıntılı bilgi, +7 (8652) 35-65-76, 35-51-57 telefon numaralarından ve www.stavroforum.ru adresinden alınabilir.