RUSYA / PRODEXPO ULUSLARARASI GIDA, İÇECEK VE GIDA HAMMADDELERİ FUARI, 6-10 ŞUBAT 2017, MOSKOVA

İstanbul İhracatçı Birliklerinden Kurulumuza iletilen bir yazıda, 6-10 Şubat 2017 tarihlerinde Rusya Federasyonu / Moskova'da düzenlenecek olan "Prodexpo Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Hammaddeleri Fuarı"na Türkiye milli katılım organizasyonunun anılan Birlik tarafından organize edileceğinden bahsedilmektedir.

Bu sene 24. kez düzenlenecek Prodexpo Fuarında süt ve süt ürünleri, alkollü ve alkolsüz içecekler, çay, kahve, soslar ve baharatlar, bisküvi, çikolata ve şekerli mamüller, et ve et mamülleri ile şarküteri ürünleri, kümes hayvanları mamülleri, hububat ve bakliyat mamülleri, unlu mamüller ve pastacılık ürünleri, su ürünleri, katı ve sıvı yağlar, kuruyemiş, incir, kayısı ve gıda ambalaj ürünleri sergilenecektir. 

2016 yılında, 90.000 m2'lik net sergi alanında, 67 farklı ülkeden 1.963 katılımcının yer aldığı söz konusu fuarı, 54.577 kişi ziyaret etmiştir. Prodexpo, Rusya ve Doğu Avrupa'nın en büyük fuar organizasyonu olmakla beraber, Moskova Hükümeti ile Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası himayesinde, Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilmektedir.
 
Bahsekonu fuara başvuruda bulunmak isteyen üyelerimizin, ekte yer alan başvuru formunu ve fuar katılım sözleşmesini, firma kaşesi ve yetkili imzasıyla beraber doldurarak, 18 Kasım 2016 günü mesai bitimine kadar İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğinin 0212 454 05 01-02 numaralı faksına veya hububat@iib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.