ŞİRKETLER İÇİN KURUMSAL DÖNÜŞÜM PROGRAMI – BİSTEP, İSTANBUL

Borsa İstanbul'dan Kurulumuza iletilen yazıda, Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen gelişme ile büyüme potansiyeli olan ve ülkemiz için gelecek vadeden Şirketler için Kurumsal Dönüşüm Programı – BİSTEP'in 3'üncü döneminin 14 Kasım 2019 – 16 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirileceği iletilmiştir.

Kurumsal Dönüşüm Programı – BİSTEP programının şirketlerin kurumsallaşma sürecine destek olmak amacıyla Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi tarafından tasarlanmış bir program olduğu iletilmiştir. Program ile bir yandan şirketlerin sürdürülebilir büyümesi için gerekli kurumsal altyapının oluşturulması ve dönüştürülmesine katkı sağlanırken, diğer yandan Türkiye'nin önde gelen program ortakları ile birlikte alternatif finansman kaynakları ve uzun vadeli finansman olanaklarından yararlanma yolunda şirketlere değerli bir bakış açısı kazandırdığı belirtilmiştir.

Şirketlerin sağlıklı biçimde firma değerini nasıl artıracakları, ulusal ve uluslararası piyasalardaki rekabet koşulları ile nasıl başarıyla başa çıkabilecekleri konunun uzmanları tarafından uygulamalı olarak anlatıldığı bahse konu program kapsamında, katılımcı şirketlerin gelişim alanlarına yönelik uzmanlardan rehberlik hizmeti alma ve sermaye piyasalarındaki ana aktörlere doğrudan erişebilme imkânı sağlayacağı belirtilmektedir.

Sınırlı sayıda şirket kabul edileceği belirtilen programın son katılım tarihi 1 Kasım 2019'dur. Bahse konu BİSTEP Programına katılmak isteyen üyelerimizin, Borsa İstanbul (E-mail: bistep@borsaistanbul.com; tel: 0 212 298 2179)  ve Koç Üniversitesi (E-mail: executive@ku.edu.tr; tel: 0 549 562 7066) ile iletişime geçmeleri rica olunur.

Programın detayları ekte yer almaktadır. Ayrıca BİSTEP tanıtım videosu için tıklayınız.