T.C. BREZİLYA BÜYÜKELÇİSİ HÜSEYİN DİRİÖZ İLE TOPLANTI

Sayın Üyemiz,

Yeni atanan T.C. Brezilya Büyükelçisi Hüseyin Diriöz ile Brezilya’da iş yapan ve/veya yapmayı planlayan üyelerimizi bir araya getirerek, görüş alışverişinde bulunulmasını sağlamak amacıyla 8 Ekim 2013 Salı günü 15:30-17:30 saatleri arasında İstanbul TOBB Plaza’da bir tanışma toplantısı düzenlenecektir.

Dünyanın en büyük 7. ekonomisi olan Brezilya, küresel aktör olma yönünde önemli aşamalar kaydetmiş olup; BRIC (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin) ülkeleri arasında ekonomik büyüme performansıyla öne çıkmayı başarabilmiştir. Güney Amerika’nın en büyük ekonomisi konumundaki ülke, 2012 yılında 65 milyar dolar ile dünyanın 4. en fazla doğrudan yabancı yatırım alan ülkesi olmuştur. Kalkınmayı Hızlandırma Programı (PAC), 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları çerçevesinde yapılan yatırımlar Brezilya ekonomisini daha da canlandırmakta olup; 2020 yılı itibariyle dünyanın 5. büyük ekonomisi olmayı hedeflemektedir.

Söz konusu toplantıya katılmakla ilgilenen üyelerimizin ekli katılım formunu doldurarak en geç 7 Ekim 2013 Pazartesi gününe kadar DEİK’e (Selin Belce, e-mail: sbelce@deik.org.tr) iletmeleri rica olunur.

Saygılarımla,


Ek: Katılım Formu