T.C. EKONOMİ BAKANI SAYIN ZAFER ÇAĞLAYAN BAŞKANLIĞINDA GÜRCİSTAN TİCARET VE MÜTEAHHİTLİK HEYETİ PROGRAMI, TİFLİS, 15-16 ŞUBAT 2012

Sayın Üyemiz,

T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN’ın katılımıyla, T.C. Ekonomi Bakanlığı  koordinasyonu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) vb. kurum ve kuruluşlar işbirliği ile 15 - 16 Şubat 2012 tarihlerinde Gürcistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı düzenlenecektir.

Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Gürcistan’da pazar payımızın artırılması ve adı geçen ülkeye yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, inşaat malzemeleri, elektrik-elektronik, mobilya, tekstil, otomotiv ana ve yan sanayi, ilaç ve medikal ürünler, kimyasallar,  orman ürünleri, makine ve aksamları, demir ve demir dışı metaller, beyaz eşya, doğal taşlar, madencilik, ayakkabı, ambalaj ürünleri, bankacılık, teknik müşavirlik ve müteahhitlik sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

Söz konusu ziyaret kapsamında, Tiflis’te Türkiye’den ve anılan ülkeden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumunun yanı sıra, Türk ve Gürcü girişimciler arasında iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

15 Şubat 2012, Çarşamba günü özel uçakla İstanbul’dan Tiflis’e akşam saatlerinde hareket edilmesi, 16 Şubat Perşembe günü yine akşam saatlerinde Tiflis’ten hareket edilerek Ankara’ya ve  daha sonra aynı uçakla İstanbul’a dönülmesi öngörülmekte olup, detaylı program katılımcılara bilahare bildirilecektir.

Bu çerçevede, Gürcistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti programına katılmak isteyen üyelerimizin başvuru formunu eksiksiz doldurarak, organizasyon kapsamındaki konaklama, uçak bileti, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen, katılım ücreti olan  1.150 (binyüzelli) Avro’nun Türk-Avrasya İş Konseyleri hesabına (Türkiye İş Bankası Beyoğlu Şubesi, Şube kodu: 1011, IBAN: TR95 0006 4000 0021 0113 3145 67, Avro Hesabı)  yatırıldığını belgeleyen banka dekontu ile birlikte  13 Şubat 2012, Pazartesi günü saat 12:00’a kadar DEİK'e (H. Çağla Mazlum, Tel: 0212 339 50 10, E-mail: avrasya@deik.org.tr / Faks: 0212 270 37 84 ) iletmeleri gerekmektedir.

Saygılarımla.


Ek :  Başvuru Formu (1 Sayfa)