T.C. EKONOMİ BAKANI SAYIN ZAFER ÇAĞLAYAN BAŞKANLIĞINDA SUUDİ ARABİSTAN VE BAE’YE TİCARET VE MÜTEAHHİTLİK HEYETİ ZİYARETİ

Sayın Üyemiz,

T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan Kurulumuza iletildiği üzere, Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonuyla, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından, 1 – 4 Mart 2013 tarihlerinde Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne yönelik olarak bir ticaret ve müteahhitlik heyeti programı düzenleneceği belirtilmektedir.

Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan S. Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde, pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması için düzenlenecek heyete tarım ve gıda ürünleri, makine ve aksamları, otomotiv ana ve yan sanayi, demir ve demir dışı metaller, elektrikli ve elektronik ürünler ve kablolar, kimyevi maddeler ve mamülleri, boru ve bağlantı parçaları, doğal taşlar, beyaz eşya, mobilya, ilaç, medikal ürünler ve cihazlar, tekstil ve hazır giyim, ayakkabı, halı, ambalaj ürünleri, inşaat makineleri ve malzemeleri ve müteahhitlik sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılabilecektir.

Söz konusu program kapsamında, Türkiye’den ve anılan ülkelerden üst düzey yetkililer ile düzenlenecek iş forumları ve iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, bahse konu program, gerek anılan pazarlara girmek isteyenler gerek pazar paylarını arttırmayı amaçlayan firmalar için önemli fırsat oluşturmaktadır.
Bu kapsamda, heyete katılmak isteyen üyelerimizin, 3.750 USD tutarındaki avans tutarını Uludağ İhracatçı Birlikleri'nin Vakıflar Bankası Bursa Organize San. Şubesi (Şube Kodu:398) (USD Hesap No:158048000352035 Iban No: TR45 0001 5001 5804 8000 3520 35) banka hesabına yatırmalarının ardından http://goo.gl/SyiYi başvuru linkinden en geç 20 Şubat 2013 Çarşamba günü mesai bitimine kadar başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Katılımınızın kesinleşmesi için avans bedelinin ödenmesi gerekmekte olup; katılımdan vazgeçilmesi halinde avans bedeli iade edilmeyecektir.  Katılım bedelinin tespitine yönelik çalışmalar devam ettiğinden katılım ücreti ve taslak program başvuru yapan firmalara bilahare iletilecektir.

Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,


Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği : Ömer CEYLAN Tel: 02242191000 (Dahili1908) E-Posta: ceylano@uib.org.tr )
S.Arabistan pazarı hakkında detaylı bilgi için : Yavuz Selim ÖZDEN, Tel: 03122047631 E-Posta: ozdeny@ekonomi.gov.tr  B.A.E. pazarı hakkında detaylı bilgi için : Gülsevin ONUR, Tel: 03122047894 E-Posta: onurg@ekonomi.gov.tr