T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI’NIN YENİ İHALE DUYURU SİSTEMİ HAKKINDA DUYURU

Sayın Üyemiz,

T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda özetle; yabancı ülkelerdeki müteahhitlik ve teknik müşavirlik projelerine ait iş ve ihale duyurularının hızla takibi için İnternet üzerinden ihale kayıt ve duyuru sistemi oluşturulduğu, T.C. Ekonomi Bakanlığı web sayfasında (www.ekonomi.gov.tr- Yurtdışı [http://www.ekonomi.gov.tr-%20Yurtdışı] Müteahhitlik Hizmetleri-Ticaret Müşavirlikleri) bulunan bağlantıdan veya doğrudan www.ydhm.gov.tr web adresinden sektörün bilgisine sunulmasının mümkün hale geldiği, belirtilmektedir.

Bu itibarla; Ticaret Müşavirliği/Ataşeliği görev sahasında tespit edilen önemli müteahhitlik ve teknik müşavirlik projelerine ait iş ve ihale duyurularının doğrudan  Ticaret Müşaviri/Ataşesi tarafından söz konusu elektronik kayıt sistemine kaydedileceği ifade edilmektedir.


Söz konusu yazıda, sisteme kayıt edilen duyuruların, T.C. Ekonomi Bakanlığı web sayfasına (www.ekonomi.gov.tr [http://www.ekonomi.gov.tr/] – yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri – Site Üyeliği) üye olan firmaların erişimine açıldığı, online kayıt ve duyuru sisteminde yer alan duyuruların ayrıca sektör örgütlerine veya doğrudan  firmalara gönderilemeyeceği belirtilmiştir.

Yabancı ülkelerdeki müteahhitlik ve teknik müşavirlik projelerine ait iş ve ihale duyurularının hızla takibi için üyelerimizin anılan sisteme doğrudan üye olmaları önem arz etmektedir.

Saygılarımla,