T.C. KAHİRE BÜYÜKELÇİLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENECEK KERMES DUYURUSU

Sayın Üyemiz,

T.C. Kahire Büyükelçiliği tarafından 31 Mart 2012 tarihlerinde Mısır’da bir kermes düzenlenecek olup elde edilecek gelirin bir bölümü Türkiye’de Dışişleri Bakanlığı  Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği’nce (DMEDD) uygun görülen sivil toplum etkinlik ve projelerine sarfedilecek, geriye kalan kısmı ise Mısır Arap Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren , Kahire Çocuk kanser hastanesi gibi yardım ve bağış kabul eden hayırsever sivil toplum örgüt ve faaliyetlerine bağışlanacaktır.

Söz konusu Kermesin amacı, bir yandan iki ülke sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerine katkıda bulunmak, bir yandan da, firmalarımızdan katkı olarak kabul edilen ürünler sayesinde Türk mallarına büyük rağbet gösteren Mısır halkına ürünlerimizin tanıtılmasını sağlamak,  ülkemizin tarihi ve turistik cazibesini sergilemek ve bu yoldan Mısır’da ülkemize yönelik ilgi ve sempatiyi güçlendirmektir.  

Otel ve tatil köylerinde iki kişilik tam ve yarım pansiyon konaklama, Kahire-İstanbul gidiş-dönüş bileti gibi hediyelerin de kabul edildiği söz konusu kermese katkıda bulunmak isteyen üyelerimizin ekte belirtilen ve benzeri ürün çeşitlerinden bağışlamak istedikleri miktarları paketlenmiş olarak, listeleriyle birlikte 15 Şubat 2012 tarihine kadar aşağıda irtibat bilgileri yer alan Esen Nakliyat şirketine ulaştırmaları ve yine aşağıda irtibat bilgileri yer alan T.C. Kahire Büyükelçiliği mensuplarına bilgi vermeleri hususunu bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,


Esem Nakliyat
İlgili Kişi: Hüseyin ÖZCAN
Tel: 0312 472 20 90
Faks: 0312 472 20 96

T.C. Kahire Büyükelçiliği
Büyükelçilik                                       e-posta: turkemb.cairo@mfa.gov.tr
                                                          Tel: 00 202 27 97 84 31

Naime Çelik                                       e-posta: naimecelik63@yahoo.com  

Ticaret Müşavirliği (Meltem Gür)        Tel: 00 202 37 62 68 02
                                                          e-posta: kahire@ekonomi.gov.tr
EK: Daha önceki kermeslerde teşhir edilen ürün ve eserler