T.C. KİTO BÜYÜKELÇİSİ KORKUT GÜNGEN İLE TOPLANTI

Sayın Üyemiz,

Yeni atanan T.C. Kito Büyükelçisi Korkut Güngen ile Ekvador’da iş yapan ve/veya yapmayı planlayan üyelerimizi bir araya getirerek, görüş alışverişinde bulunulmasını sağlamak amacıyla 30 Ekim 2013 Çarşamba günü 15:00-17:00 saatleri arasında İstanbul TOBB Plaza’da bir tanışma toplantısı düzenlenecektir.

Türkiye ile Ekvador arasında 1 Aralık 2010 tarihinde imzalanan "Ticaret İşbirliği Anlaşması" ve "Ekonomik ve Ticari Ortaklık (JETCO) Protokolü" ile iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin, piyasaya ulaşım, ekonomik ve teknik işbirliği (teknoloji, tarım, çevre, ormancılık ve su, sağlık, ulaşım yolları, enerji ve madencilik), ve yatırım teşvikleri (yatırımlar, serbest bölge, inşaat hizmetleri) başlıkları çerçevesinde arttırılması öngörülmektedir.

Latin Amerika’nın en yüksek petrol rezervine sahip ülkelerden biri olan Ekvador’da devam eden altyapı projelerinin türk müteahhitlik firmaları için önemli fırsatlar teşkil ettiği düşünülmektedir. Ayrıca; otomotiv yan sanayi, makina ve gıda sektörlerinin yanı sıra, hemen hemen tüm sektörlerde ihracat imkanı bulunmaktadır.

Anılan toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin ekli katılım formunu doldurarak en geç 25 Ekim 2013 Cuma gününe kadar DEİK’e (Selin Belce, e-mail: sbelce@deik.org.tr) iletmeleri rica olunur.

Saygılarımla,


Ek: Katılım Formu