TAKSİM DEMOKRASİ ZİYARETİ, 28 TEMMUZ 2016 SAAT:18:00

15 Temmuz 2016 tarihinde anayasal düzenimize, ülkemizin milli birlik ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilmeye çalışılan ve yüce milletimizin asil ve engin bir anlayış ile kahramanca karşı koyduğu darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. 

Üniversite temsilcileri olarak demokrasimizin perçinleşmesi ve ekonomimizin güçlenmesinin halkın iradesi ile seçilmiş bir yönetimle mümkün olduğunun bilincindeyiz. Demokrasi dışı güçlerin kalkıştığı bu tarz müdahalelerinin en başta ekonomimize büyük zararlar vereceğini, tüm maddi ve manevi değerler birikimimizi heba edeceğini biliyoruz. Seçilmiş hükümeti yıkmaya yönelik teşebbüsler milli birlik ve bütünlüğümüzü her alanda olduğu gibi demokratik yönetim ve ekonomik kalkınma anlamında da katledecektir. Bizler sağduyu ile hareket ederek milli birlik ve bütünlük ilkesi ile yüce devletimizin bekası için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. 

Milli İradeyi korurken şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu hain darbe girişimini telin ve demokrasi şehitlerimizi anmak amacıyla 28 Temmuz Perşembe günü saat 18:00’da yönetici ve öğretim elemanlarımızın akademik cübbeleri ile katılacağı Taksim Meydanı’nda bir demokrasi duruşu gerçekleştireceğiz.

Katılmayı arzu eden üniversitelerimizin, katılacak yönetici ve öğretim elemanlarımızın sayısını DEİK’e (ibilgic@deik.org.tr , 02123395029 – 0530 7960647) bildirmeleri organizasyonun bütünlüğü için önem arz etmektedir.