TİCARET BAKANLIĞI SANAL TİCARET AKADEMİSİ

T.C. Ticaret Bakanlığımızdan Kurulumuza iletilen yazıda, Sanal Ticaret Akademisi'nin Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi temel amacıyla, girişimci, esnaf, sanatkar, öğrenci, profesyonel çalışanlar ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlara yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformu olduğunu iletilmiştir. Yazıda, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan'ın teşrifleriyle 5 Mart 2020 tarihinde gerçekleşen lansman ile Sanal Ticaret Akademisinin hizmete açıldığı belirtilmektedir. 

Zaman ve mekan sınırı olmaksızın çevrimiçi olarak 7/24 erişilebileceği ve tamamen ücretsiz olacağı belirtilen Sanal Ticaret Akademisi'nin bünyesinde yer alan ders içerikleri, alıştırma soruları ve sınavlar, Ticaret Bakanlığımızın uzmanlarınca büyük bir titizlikle, video, animasyon ve infografikler eşliğinde hazırlanmıştır. "Dış Ticaret", "İç Ticaret" ve "Girişimcilik" olmak üzere 3 sertifika programı bulunan Sanal Ticaret Akademisi'ni belirli kriterler çerçevesinde dersleri tamamlayan ve sınavlardan başarılı olan kullanıcılar, sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır.

Sanal Ticaret Akademisi ile ilgilenen üyelerimizin, detaylı bilgiye ve platforma akademi.ticaret.gov.tr linkinden ulaşmaları rica olunur.