TÜRK-HIRVAT İŞ KONSEYLERİ ORTAK TOPLANTISI, 29 MAYIS 2014, İSTANBUL

DEİK/Türk-Hırvat İş Konseyi tarafından, karşı kanat Kuruluşu Hırvatistan Ekonomi Odası ve İstanbul Hırvatistan Başkonsolosluğu işbirliğinde, 29 Mayıs 2014 Perşembe günü saat 09:00’da İstanbul TOBB Plaza’da geniş çaplı bir oturum ve sonrasında ikili görüşmeler gerçekleştirilecektir. Genel oturumda, Hırvatistan resmi temsilcileri tarafından Hırvat ekonomisi ve stratejik yatırım projeleri hakkında sunumlar yapılacaktır. Toplantı programı ve ziyaret kapsamında Türkiye’ye gelecek 18 firmanın çalışma alanları ile ilgili ayrıntılı bilgi ekte paylaşılmaktadır.

 

1 Temmuz 2013 tarihinde en genç AB üyesi olan Hırvatistan, Birliğin yaşadığı ekonomik krizden etkilenerek iş dünyası olarak Türkiye’ye yönelmiştir. Turizm sektöründe önemli bir destinasyon olan Hırvatistan, bu kapsamda yiyecek-içecek, otel tekstili ve endüstriyel mutfak ekipmanları başta olmak üzere Türk firmaları açısından ihracata uygun bir potansiyel taşımaktadır.

 

Söz konusu toplantı ile ilgilenen ve ikili görüşmeler gerçekleştirmek isteyen üyelerimizin ekteki katılım formunu doldurarak, katılımcının isminin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte 28 Nisan 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Nil Osmanoğlu, E-posta: nosmanoglu@deik.org.tr, Tel: 0212 339 50 20, Fax: 0212 339 50 65 ) iletmeleri gerekmektedir.

Ek1: Katılım Formu

Ek2: Heyet Listesi

Ek3: Taslak Program