TÜRKİYE-ÇEKYA İŞ FORUMU, 31 OCAK 2017, ANKARA

Çekya Tarım Bakanı Sn. Marian Jureckave beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye ziyaretleri vesilesiyle, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından DEİK / Türkiye-Çekya İş Konseyi ve Çek Ticaret Odası koordinasyonunda, 1 Şubat 2017 Çarşamba günü İstanbul'da düzenlenmesi planlanan "Türkiye - Çekya İş Forumu" 31 Ocak 2017 Salı günü saat 09:30 – 15:30 arasında Ankara Sheraton Hotel'de gerçekleştirilecektir.

İşadamları heyetinin listesi ekte yer almakta olup, her iki ülke Bakanlarının onurlandıracağı anılan foruma Türkiye'deki projelere mali destek sağlayan Çek Eximbank ve Çek Ticaret Odası'nın yanı sıra gıda, tarım, hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren Çek firmaların katılımı öngörülmektedir. 

İki ülke arasında tarım ve hayvancılık sektöründeki ticari faaliyetlerin artırılması hususunda karşılıklı iş ve yatırım olanaklarının geliştirilmesi, ilgili sektörlerde karşılıklı deneyimlerden faydalanılması amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İkili İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı koordinasyonunda 2015 yılında Prag'da "Türkiye ile Çek Cumhuriyeti Tarım Yürütme Komitesi 4. Dönem Toplantısı" gerçekleştirilmiştir. Türkiye ve Çekya arasındaki ticaret hacminin artırılması amacıyla, anılan sektörlerde düzenlenen İş Forumu çerçevesinde arzu eden firma temsilcilerimiz için Çek firmalar ile ikili görüşme imkanı sağlanacaktır. 

Bu kapsamda, ekte taslak programı bulunan Türkiye-Çekya İş Forumu'na katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin aşağıda yer alan başvuru formunu 26 Ocak 2017 Perşembe  günü mesai bitimine kadar eksiksiz doldurmaları rica olunur. 

Başvuru formu: http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/315/7892

 

Detaylı bilgi için irtibat kişisi: 
Aycan Damalı,DEİK 
0212 339 50 74
adamali@deik.org.tr