TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ (TİM) RUSYA TİCARET HEYETİ, 11 – 13 KASIM 2018, MOSKOVA

Türkiye İhracatçılar Meclisinden Kurulumuza iletilen bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonunda 11 – 13 Kasım 2018 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova'ya yönelik, TİM Başkanı İsmail Gülle'nin başkanlığında geniş katılımlı ve üst düzey bir ticaret heyet ziyareti düzenleneceği bildirilmektedir.

Pazar payının arttırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyete, meyve ve sebze, otomotiv, kimyevi maddeler, hazır giyim ve konfeksiyon, deri, makine, elektrik-elektronik, tekstil ve hammaddeleri, su ürünleri ve hayvansal mamuller, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamülleri, mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörleri başta olmak üzere, uluslararası standartlara uygun ürün imalat ve ihracatı yapan ve Rusya'ya yatırım yapmak isteyen firmaların katılmasında fayda görülmektedir.

Söz konusu heyet ziyaretine katılmayı arzu eden üyelerimizin 5 Ekim 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar https://tr.research.net/r/Rusya2018 internet adresinde yer alan kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir. Organizasyon kapsamında uçak biletleri, konaklama, vize bedeli, toplantı ve transfer ile ilgili giderlerin karşılanmasını teminen katılımcıların, Türkiye İhracatçılar Meclisi Vakıfbank Güneşli Ticari Şube (Şube kodu: 1248), (IBAN No: TR58 0001 5001 5800 7261 1743 61), TL hesabına 7.200 TL (katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz) ödeme yapmaları gerekmektedir. Başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve gerekli ödemenin son başvuru tarihinden önce gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.