TÜRKİYE-SENEGAL YUVARLAK MASA TOPLANTISI, 11.04.2014, TOBB İKİZ KULELER, ANKARA

Sayın Üyemiz,

DEİK/Türk-Afrika İş Konseyleri tarafından, Senegal Dışişleri Bakanı Sayın Mankeur Ndiaye’nin Türkiye-Senegal Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı çerçevesinde ülkemize düzenledikleri resmi ziyaret vesilesiyle, Konuk Dışişleri Bakanının teşrifleriyle, 11 Nisan 2014 Cuma günü Ankara TOBB İkiz Kuleler’de, 14.30-16.30 saatleri arasında, “Türkiye-Senegal Yuvarlak Masa Toplantısı” gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Senegal, Batı Afrika’nın en gelişmiş ekonomilerinden biri olup, ülkenin en önemli döviz kazandırıcı sektörlerinin başında balıkçılık ve turizm gelmektedir. Bölgenin en büyük sanayi ülkelerinden biri olan Senegal’de fosfat ve inşaat sektörleri ekonominin temel unsurlarını oluşturmaktadır. Ayrıca Senegal yeraltı kaynakları açısından da oldukça zengindir. Fosfatın yanı sıra ülkede petrol, demir cevheri, altın ve titanyum gibi doğal kaynaklar bulunmaktadır. Türkiye ile Senegal arasında 2011 yılında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması yürürlüğe girmiştir.

Senegal Dışişleri Bakanının yanı sıra İnşaat ve Yatırımlar Ajansı (APIX) ve İhracatı Tanıtımdan Sorumlu Senegal Ajansı (ANIDA) Genel Müdürü, Senegal Ticaret, Sanayi ve Tarım Odaları Birliği Başkanı ve çeşitli Bakanlık temsilcileri ile networking imkanı sunacak sözkonusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan katılım formunu eksiksiz doldurarak 9 Nisan 2014 tarihine kadar DEİK’e (İlgili kişi: Özge Karagöz, Tel: 0212 339 50 70, E-posta: afrikabolgesi@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Saygılarımla,

Ek: Katılım Formu