TÜRKMENİSTAN DEVLET BAŞKANI SAYIN GURBANGULİ BERDİMUHAMEDOV’UN TÜRKİYE ZİYARETİ VESİLESİYLE DÜZENLENECEK OLAN TÜRKİYE – TÜRKMENİSTAN İŞ FORUMU, 3 HAZİRAN 2014, TOBB ANKARA

Sayın Üyemiz,


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Kurulumuza iletildiği üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL’ün resmi daveti üzerine 3-5 Haziran 2014 tarihleri arasında ülkemizi ziyaret edecek olan Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’un teşrifleriyle, 3 Haziran 2014 Salı günü, 13.00–17.30 saatleri arasında, TOBB ogranizasyonunda                                        Türkiye-Türkmenistan İş Forumunun gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ile Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli BERDIMUHAMEDOV’un katılımcılara hitap etmelerinin beklendiği İş Forumu’nun bitiminde, katılımcıların Türkmenistan üst düzey yetkilileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirme fırsatı bulunmaktadır. Türkmenistan’dan katılacak üst düzey yetkililerin bilgileri katılım teyidi veren firmalarımıza bilahare iletilecektir.

Söz konusu Forum’a katılmak isteyen üyelerimizin, başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak, en geç 26 Mayıs 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar TOBB’a  e-posta ile (turkmenistan@tobb.org.tr) göndermeleri gerekmektedir. Katılım formu ve taslak program TOBB’un ana web sayfasında (www.tobb.org.tr) yer alan “Hizmetler/Uluslararası İş İmkânları” başlığı altındaki “Yurt İçi Etkinlikler” bölümünde yer almakta olup, düzenli olarak güncellenmektedir.

Türkmenistan protokolü tarafından yüksek güvenlik önlemleri alınacağı bildirilen İş Forumuna katılacakların, beraberlerinde bir kimlik kartı (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) bulundurmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize saygılarımla sunarım,