TÜRKMENİSTAN FUARLARI 2023

T.C. Aşkabat Ticaret Müşavirliğimiz tarafından Kurulumuza iletilen bir yazıda,yabancı yatırımcılara önemli fırsatlar sağlayan, yerel özel sektör faaliyetlerinin geliştirilmesi ve ulusal potansiyelin uluslararası arenaya entegrasyonunu desteklemek için farklı sektörlere yönelik çeşitli fuarlar düzenleneceği bildirilmektedir.

Bu fuarlar sırasıyla aşağıda belirtilmektedir.

 

  • Türkmenistan Yapı Malzemeleri ve İnşaat Teknolojileri Fuarı,  6-7 Ağustos 2023, Aşkabat

14 milyar USD yatırım planlanan Ashgabat City akıllı şehir projesinin inşaat sektörüne hareketlilik kazandıracağı öngörülmekte olup, ülkenin turizmini geliştirmek için oluşturulan Avaza şehri milyarlar değerinde yatırımlar almaktadır. Bu çerçevede, yerli yabancı iş dünyasına iş birliği imkanları sağlayacak ilgili fuar, Türkmenistan'da düzenlenen tek inşaat endüstrisi fuarıdır.

 

  • Türkmenistan Energetika Uluslararası Enerji ve Elektrik Endüstrisi Fuarı,

6-7 Ağustos 2023, Aşkabat

Elektrik ve aydınlatma sistemleri, güç kaynakları, güvenlik ekipmanları, enerji sistemleri sektörlerinde faaliyet gösteren firma temsilcilerinin katılımı beklenmektedir.

 

  • "Agro-Pack Türkmenistan-2023" Uluslararası Gıda, Ambalaj ve Tarım Fuarı,  28-30 Kasım 2023, Aşkabat

Gıda ve ambalaj makine ve malzemeleri, seracılık, hayvancılık, tarımsal ürünler, sulama, tohum, gübre ve tarım ilaçları gibi sektörlerde faaliyet gösteren firma ve kurum temsilcilerininn katılımı beklenmektedir.

Bahse konu fuarların tanıtımları ekte bilginize sunulmakta olup, katılmayı arzu eden ve detaylı bilgi almak isteyen üyelerimizin ekli dosyada yer alan fuar sorumluları ile irtibata geçmeleri önemle rica olunur.