TÜRKMENİSTAN ULUSLARARASI YATIRIM FORUMU’NDA DÜZENLENECEK SERGİ HAKKINDA HALİÇ KONGRE MERKEZİ, İSTANBUL 5 – 6 MART 2013

Sayın Üyemiz,

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL ve Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli BERDİMUHAMEDOV’un himayelerinde, TOBB &  DEİK / Türk – Türkmen İş Konseyi ev sahipliğinde ve karşı kanadımız Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde V. Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu, 5 – 6 Mart 2013 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Söz konusu Forum ile eş zamanlı olarak Haliç Kongre Merkezi’nde firmalarımızın tanıtımlarını gerçekleştirebilmeleri için bir sergi alanı oluşturulmuştur. Uluslararası Türkmenistan Yatırım Forumun resmi açılışı öncesi üst düzey resmi heyetin, firmalarımızın standlarını ziyaret etmesi beklenmektedir.

Bilindiği üzere, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Hocamuhammed MUHAMMEDOV Başkanlığında, Türkmenistan İnşaat Bakanlığı, Türkmenistan Petrol & Doğalgaz ve Mineral Kaynaklar Bakanlığı, Türkmenistan Tekstil Sanayi Bakanlığı, Türkmenistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı,Türkmenistan Enerji Bakanlığı, Türkmenistan Sağlık & İlaç Sanayi Bakanlığı, Türkmenistan Ulaştırma Bakanlığı,Türkmenistan Tarım Bakanlığı, Türkmenistan Devlet Turizm Komitesi, Türkmenistan Sanayici ve Girişimciler Birliği, Türkmenistan Merkez Bankası, Türkmenistan Devlet Sigorta Kurumu, Türkmengaz, Türkmenpetrol, Türkmenkimya gibi önemli kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, uluslararası yabancı bürokrat ve firma temsilcilerin geniş katılımları beklenmektedir. 

 Türkmenistan tarafı katılımcı listesi bilahare katılım teyidi veren firmalarımıza iletilecek olup, Forum’da stand açacak olan firmalarımızdan toplantıya katılım ücreti alınmayacaktır.

Türkmenistan’ın en prestijli uluslararası etkinliği olan Türkmenistan Yatırım Forumu’nda ürünlerini sergilemeyi ya  da sponsor olmayı düşünen üyelerimizin en geç 25 Şubat 2013 mesai bitimine kadar DEİK’e (Berivan Uysal Bilan, Tel: 0212 339 50 26, faks: 0212 270 37 84, e-posta: buysal@deik.org.tr akula@deik.org.tr ) iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize saygılarımla sunarım,

Ek  1 Stand Planı
Ek  2 Başvuru Formu

Türk – Türkmen İş Konseyi
Adem Kula, Tel 0212 339 50 83, akula@deik.org.tr