UKRAYNA BAŞBAKANI SAYIN DENYS SHMYHAL İLE TOPLANTI

T.C. Dışişleri Bakanlığımızdan Kurulumuza iletilen yazıda, Ukrayna Başbakanı Sayın Denys Shmyhal'ın 29 Kasım – 1 Aralık 2020 tarihlerinde İstanbul'a bir ziyaret düzenleyeceği ve bu sırada Türk firmaları ile de bir araya gelmek istediği bildirilmektedir.

Ukrayna tarafı toplantıda ülkedeki ulaştırma altyapısı projelerini görüşmek istediklerini ve sadece somut projelerle ciddi şekilde ilgilenen potansiyel yatırımcılarla bir araya gelmeyi amaçladıklarını iletmiştir.

Ukrayna'da önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi öngörülen ulaştırma altyapı yatırım projeleri dosyası https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-25890 internet bağlantısında yer almaktadır.

Ukrayna Başbakanı ile yapılması öngörülen toplantıya katılmak ve somut yatırım ve iş planlarını görüşmek isteyen üyelerimizin, bahsi geçen dosyayı inceleyerek, ilgilendikleri ve hayata geçirmeyi planladıkları projeleri belirlemeleri; akabinde ekte yer alan ön başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 24 Kasım 2020, Salı günü saat 18:00'e kadar DEİK'e (İlgili: Elnur Osmanov, Telefon: 0212 339 50 67, E-posta: eosmanov@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Salgın önlemleri kapsamında, toplantıya her firmadan 1 kişi olmak üzere, en fazla 15 firma temsilcisinin katılımı öngörülmektedir.

Toplantı tarihi, saati ve düzenleneceği yer bilgisi katılacaklara bilahare iletilecektir.