UKRAYNA HURDA METAL KONFERANSI

Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren “Dış Emtia Pazarları Takip ve Araştırma Merkezi”nden (SC Derzhzovnishinform) Kurulumuza iletilen yazıda 31 Mayıs – 01 Haziran 2012 tarihlerinde Dnipropetrovsk Vilayeti’nin Pesçanka kasabasında bulunan “GoodZone” otel ve dinlenme tesislerinde “Ukrayna Hurda Metal Pazarı – 2012” başlıklı konferans düzenleneceği bildirilmektedir. Başlıca partneri ArcelorMittal Krigoy Rog A. Ş. olan etkinlik Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı, Ukrayna İkincil Metaller Birliği ve “Metallurgprom” Şirketler Grubu desteği ile gerçekleştirilmektedir.

Bu yıl ikincisi yapılan “Ukrayna Hurda Metal Pazarı – 2012” konferansı Ukrayna hurda metal sektörünü konu alan önemli bir etkinlik olup, hurda metal pazarı oyuncularına bir araya gelerek sektördeki son gelişmelerle ilgili fikir ve tecrübe alış verişinde bulunma, önde gelen uzmanların sektöre ilişkin analitik değerlendirme ve öngörülerini alma ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı sunmaktadır.

Konferansa katılım Türk iş dünyası temsilcilerine Ukraynalı hammadde tedarikçileri ile görüşme ve Ukrayna’dan Ortadoğu ülkelerine metal hammaddesi taşımalarına ilişkin lojistik hizmetlerinin iyileştirilmesi konusunda önerilerde bulunma imkanı verecektir.

Etkinliğe sektörün tanınmış uzmanları, büyük metalürji tesisleri ve hurda metal tedarikçisi işletmelerin üst düzey yöneticileri, kamu kurumları yetkilileri, hukuk ve danışmanlık firmaları ve metal işleme fabrikaları için makina ve ekipman satışı yapan şirketlerin temsilcileri davet edilmiştir.

Metalurji sanayi ve ilgili sektörlerde faaliyet gösteren firmalarımızın katıllımında fayda görülen bahse konu konferansa ilişkin ayrıntılı bilgiler ve katılımcı formu Konferans Bilgi Merkezi’nden (Tel: +380 44 246 41 09, Cep: +380 67 662 96 56, E-mail: project@dzi.gov.ua, Web: www.dzi.gov.ua/lom) edinilebilir.