ULUSLARARASI AHİLİK FUARI VE İŞ AHLAKI ZİRVESİ, 27-29 KASIM 2019, KONYA

"Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi" Cumhurbaşkanlığı yüksek himayelerinde, Ticaret Bakanlığımız, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde 27-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Konya Selçuklu Merkezinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Ahilik; Türk örf, adet, gelenek ve görenekleri ile İslam inancını birleştirerek; bireylerin sosyal, kişilik, ahlaki ve mesleki gelişimlerini ve olgunlaşmalarını sağlamayı hedeflemektedir. Ahiliği, ülkemizde ve dünyada geniş kitlelere tanıtmak, günümüz sosyal ve ticari hayatına yansıtma amacıyla düzenlenen ilk profesyonel Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi'nde, ahilik ve iş ahlakı üzerine bir farkındalık geliştirmesi hedeflenmektedir.

Türki Cumhuriyetleri, Türkiye'nin sınır komşuları, Balkan, Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden katılımcıların gelmesinin planlandığı fuar ve zirvede; otomotiv yedek parça, madeni eşya, ayakkabı, büro mobilyaları, araç üstü ekipmanları, gıda, gıda makinaları, ambalaj ve ambalaj makinaları, döküm, tarım makinaları sektörlerindeki firmaların katılması ve ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi ön görülmektedir. 

Bahse konu fuar ve zirveye katılmak isteyen üyelerimizin, Ahilik Zirvesi web sayfasından (http://www.ahilikzirvesi.com/Home) detaylı bilgi almaları rica olunur.