ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER KARİYER GÜNLERİ, 14-15 MAYIS 2016

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) 14-15 Mayıs 2016 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde ATO Kongre Merkezi’nde (Congresium Ankara) “5.Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni ve Kariyer Günleri”ni gerçekleştirecektir.

Afrika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Amerika’ya kadar uzanan coğrafyada dünyanın 162 farklı ülkesinden ülkemize gelerek öğrenim gören ve başarı ile mezun olan uluslararası öğrencilerin bu ülkelerde faliyet gösteren ve göstermeyi planlayan firmalarımız için birer fırsat olacağı düşünülmektedir.

İlgili ülkelerde farklı alanlarda yatırım yapan firmalarımızın, Türkçe, İngilizce ve yerel dil hakimiyeti bulunan başarılı mezun öğrencilerle kariyer günlerinde biraraya gelmesi, öğrencilerin ülkemizde elde etmiş oldukları bilgi ve birikimlerinden faydalanması ve öğrencilere istihdam yolunun açılmasının firmalarımızın ilgili ülkelerdeki yatırımlarına önemli katkılar sunacağı düşünülmektedir.

YTB tarafından, 50 firma ücretsiz olarak tahsis edilecek olan standlarda, 1,5 gün boyunca öğrencilerle randevulu görüşmeler gerçekleştirecektir. Tıp, mühendislik bölümleri, sosyal bilimler gibi pek çok alandan lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde başarı ile mezun olmuş 5000 mezun ile firmalar biraraya gelecektir.

Etkinlikte yer almak isteyen üyelerimizin ekte yer alan formu doldurarak 1 Nisan 2016 tarihine kadar ali.kurt@ytb.gov.tr mail adresinden Ali Kurt’a iletmeleri gerekmektedir.