YEDİ EKVATORLU ÇİKOLATA MARKASI YENİ PAZARLARA AÇILMAK İÇİN ULUSLARARASI TİCARET BİRLİĞİ OLUŞTURUYOR

YEDİ EKVATORLU ÇİKOLATA MARKASI YENİ PAZARLARA AÇILMAK İÇİN ULUSLARARASI TİCARET BİRLİĞİ OLUŞTURUYOR

Ekvator ve Güney Amerika Kamu Haber Ajansı ANDES’in 31 Ocak 2014 tarihli haberine göre, yedi Ekvatorlu çikolata firması tarafından Perşembe (31 Ocak 2014 ) günü uluslararası ihracat birliği kurulmuştur. Toplamda, Amerika Birleşik Devletleri’ne, Avrupa’ya ve Asya’ya gönderilen çikolatanın %60’ını temsil etmektedirler. Bu yeni şirketler grubu ürünlerini yeni pazarlara yaymak amacıyla ortak tanıtım stratejisi benimsemektedirler.

Caoni, Kallari,Choco Art, Pacardi, Valdivian, Leaf Green ve Ecuartesanal markaları uluslararası pazarlarda, Adil Ticaret (Fair Trade) planı altında organik kakao ile ve tüketicilerin sağlığına zarar vermeyen tarifler kullanılarak üretilmeleriyle fark yaratmaktadırlar. Ürünler; soya ve (bazıları) süt içermemekte, şeker oranları düşük tutulmaktadır ve çevresel ve sosyal sertifikalara sahiptirler.

Ekvator çikolataları dünyanın en iyi çikolatası ünvanına sahip olmakla birlikte, pazara yeni girmiş olmalarına rağmen dünya basınında olumlu yorumlar almaktadırlar.

Geçtiğimiz Kasım ayındaki Uluslararası Çikolata Ödülleri’nde ilk sırayı Lemongrass tablet çikolatası ile Pacardi markası almış ve Amerikan kanaat lideri Oprah Wilson’ın Oprah Dergisi başta olmak üzere BBC, Aeromexico, Bloomberg ve Los Angeles Times gibi son derece etkili yayın organlarında anılarak, Ekvator çikolatasının şimdiye kadar topladığı küresel ilginin zirveye ulaşmasını sağlamıştır.

PROECUADOR, dört uluslararası ihracat birliğinin kurulmasını koordine etmiştir:  Quinoa, Frutas y Vegetales Deshidratados (Kurutulmuş Meyve ve Sebzeler), Banano de Comercio Justo (Adil Ticaret Muzları) ve en son olarak Chocolate Fino de Aroma (Güzel Aromalı Çikolata).