YENİ ZELANDA - TÜRKİYE SAĞLIK SEKTÖR GÜNÜ, 21 MAYIS 2015

Sayın Üyemiz,

Yeni Zelanda Ticaret ve Kalkınma Ajansı tarafından Kurulumuza iletilen yazıda, Yeni Zelanda’da sağlık sektörünün modernizasyonu dalında faaliyet gösteren firmalardan oluşan bir işadamları heyetinin Türkiye’ye ziyaret gerçekleştireceği iletilmektedir.

İki ülkenin de tarihinde önemli bir yer tutan Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılını andığımız bu günlerde, 100 yıl önce trajedi ile başlayıp yerini dostluğa bırakan ikili ilişkilerin her alanda ilerlemekte ve gelişmekte olduğu görülmekte ve gelişen bu dostluğun ekonomik işbirlikleri ile daha da güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Dünyada sağlık sisteminin modernizasyonu konusunda ilk sıralarda yer alan Yeni Zelanda, teknolojinin tıbbi cihaz ve sağlık bilişiminde yenilikçi kullanımın yanı sıra bu alandaki ihtiyaçların karşılanmasında, değişimlere duyarlı yaklaşımla, dünyada bu konumda öncü durumda bulunmaktadır.

21 Mayıs 2015 Perşembe günü İstanbul Çırağan Sarayı’nda, Yeni Zelanda Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Chai Chuah’ın açılış konuşmacısı olarak yer alacağı ve Yeni Zelanda Büyükelçisi Johanthan Curr’un katılımıyla onurlandıracağı toplantıya iştirak etmek isteyen üyelerimizin ekli dosyadaki katılım formunu doldurarak, en geç 14 Mayıs 2015 tarihi mesai bitimine kadar Yeni Zelanda Ticaret Müşavirliği’ne (Esin Ekmekçi; istanbul@nzte.govt.nz, 0212 371 46 36) katılım teyitlerini iletmeleri gerekmektedir.

Saygılarımla,

 

Ek1: Yeni Zelandalı Sağlık Firmaları Listesi  

Ek2: Program ve Katılım Formu