EBRU ÖZDEMİR

1991 yılında TED Ankara Koleji'ni bitiren Ebru Özdemir, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. 1997 yılında ise Fordham Üniversitesi'nde Uluslararası Finans ve İş Yönetimi üzerine İşletme yüksek lisansını (MBA) tamamladı.

2007 yılından bu yana, enerji üretim, dağıtım, satış ve ticareti ile havalimanı, liman, hızlı tren garı, köprü ve otoyol yatırımları başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışındaki altyapı ve enerji yatırımlarına odaklanan ve Limak Şirketler Grubu'nun iştiraki olan Limak Yatırım'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Özdemir, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. DEİK İcra Kurulu üyeliğinin yanı sıra DEİK/Türkiye-Kuveyt İş Konseyi Başkanı da olan Ebru Özdemir, Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) üyesidir.

2014 yılında Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Konseyi bünyesinde yer alan Uluslararası Kamu-Özel Sektör İşbirliği En İyi Uygulamalar Merkezi'nde oluşturulan Danışma Kuruluna Türkiye'den seçilen tek üye olan Özdemir, Amerikan Türk Cemiyeti'nin Genç Cemiyet Liderleri arasında yer alırken (The American Turkish Society); Tate Modern Müzesi Ortadoğu ve Kuzey Afrika İktisab Komitesi (MENAAC) üyesidir. Yüzde 30 Kulübü'nün kurucuları arasında yer alan Özdemir, bu platformda Yönetim Kurulu üyeliğine devam ederken, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti (BÜVAK) ve Vodafone Vakfı Danışma Kurulu üyesidir.

Bünyesinde Limak Filarmoni Orkestrası, Türkiye'nin Mühendis Kızları (TMK), Evin Küçük Mühendisleri (EKM) ve Gülseren Özdemir Üstün Başarı Bursu gibi projeleri barındıran ve Limak Şirketler Grubu'nun sosyal yatırımlarının kapsamını genişletmek amacıyla 2016 yılında kurulan Limak Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.