CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ANGOLA’YA RESMİ ZİYARETİ KAPSAMINDA ANGOLA-TÜRKİYE İŞ FORUMU, 18 EKİM 2021 | LUANDA

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 17-18 Ekim 2021tarihlerinde Angola'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirmesi öngörülmektedir. Bu bağlamda, 18 Ekim 2021 Pazartesi günü, Kurulumuz organizasyonunda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle başkent Luanda'da bir İş Forumu gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

30 milyonu aşan nüfusu, sahip olduğu rezervler ile kıtanın en büyük ikinci petrol üreticisi olan Angola ile ülkemiz arasındaki ticaret hacmi 2020 yılında 187 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.  Ülkemiz, Angola'ya ağırlıklı olarak başta değirmencilik ürünleri olmak üzere gıda, makine ve ekipmanları, plastik, demir-çelik gibi ürün gruplarında ihracat gerçekleştirmektedir. Bunun yanında, Angola'dan hayvan yemi, ağaç ve türevi ürün gruplarında ithalat yapılmaktadır. Tekstil, deri ve deri mamulleri, madencilik, enerji ve inşaat gibi sektörlerde ülkemiz iş dünyası açısından Angola'da önemli fırsatlar olduğu değerlendirilmektedir.

Bu minvalde, uçak bileti ve konaklama rezervasyonları katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecek olup,  Kurulumuz tarafından sağlanacak transferler için önerilen uçuş ve otel bilgisi bilahare paylaşılacaktır.

Söz konusu İş Forumu'na katılmayı arzu eden üyelerimizin 13 Ekim 2021, Çarşamba günü saat 18:00'e kadar bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurarak ödeme dekontunu africa@deik.org.tr e-posta adresine iletmeleri önemle rica olunur.

İletişim:Yıldırım Kaan Karakayalı |İş Konseyi Koordinatör Yardımcısı

E-posta:africa@deik.org.tr| Tel: 0212 339 50 04

Katılım Koşulları:

 1. Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önemle rica olunur.
 2. Uçak biletleri ve konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak sağlanacaktır.
 3. Başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz bir biçimde doldurulması, özellikle firmalarımızın ilgili ülkelerde yaptığı/planladığı faaliyetler ile yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini paylaşması önem arz etmektedir. Söz konusu bilgiler Cumhurbaşkanlığı ve ilgili Bakanlıklar ile paylaşılacaktır.
 4. Katılımcı kataloğunda yer alacak firma profilleri İngilizce olarak yayınlanacak olup ilgili bilgilerin (maksimum 300 kelime) formda belirtilmesi önem arz etmektedir.
 5. Katılım ücretleri ve detaylar aşağıda yer almaktadır.
  1. DEİK üyesifirmalar için;
   • Paket program ücreti 680 ABD Doları'dır. Bu ücret, belirtilen uçuşlar ve otel bilgisi doğrultusunda Havalimanı-Otel-Havalimanı şehir içi transferi, İş Forumu'na katılım, yemek ve tercüman hizmetlerini içermektedir.
  2. DEİK üyesi olmayanfirmalar için;
   • Paket program ücreti 850 ABD Doları'dır. Bu ücret, belirtilen uçuşlar ve otel bilgisi doğrultusunda Havalimanı-Otel-Havalimanı şehir içi transferi, İş Forumu'na katılım, yemek ve tercüman hizmetlerini içermektedir.
  3. Yerinden katılım;
   • Yerinden katılım ücreti 400 ABD Doları'dır. Bu ücret, sadece İş Forumu'na katılımı içermektedir.  
 6. Uçuş ve otel bilgisi henüz ilgili makamlarca teyit edilmediğinden bilahare bilgilendirme yapılacaktır.
 7. Ödeme seçenekleri, formu doldurduktan sonra ekrana gelecektir. Ödeme hesaba havale veya kredi kartı ile yapılabilmektedir. Havale ile yapılan ödemelerde açıklama kısmında katılım detayları (katılımcı adı-soyadı ve "Angola İş Forumu") belirtilmelidir.
 8. Başvuru ve ödemeler için son tarih 13 Ekim 2021, Çarşamba'dır. Katılımcıların bu tarihten sonra başvurularını iptal etmeleri durumunda ödemelerinin iadesi mümkün olmayacaktır. Ödeme esnasında bilgiler eksiksiz girildiği takdirde, makbuzunuz tarafınıza gönderilecektir.
 9. Angola için sarıhumma aşısı gerekmekte olup seyahat süresince katılımcılarımızın aşı kartlarını yanlarında bulundurmaları zaruridir. Sarıhumma aşısı ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne (www.seyahatsagligi.gov.tr) bağlı seyahat sağlığı merkezlerinde yapılmaktadır.
 10. Kovid-19 önlemleri çerçevesinde Angola'ya girişte son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz edilmesi zorunludur.
 11. Angola'ya seyahatte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizeye tabi olmaları nedeniyle ziyarete katılacak iş insanlarımızın vizelerinin, geçerlilik süresi devam eden pasaportlarında bulunması önem arz etmektedir (Not: Dışişleri Bakanlığımız aracılığıyla katılımcılarımıza kapıda vize sağlanması için görüşmeler yapılmaktadır. Bu konuda bir gelişme olması halinde tekrar bir duyuru yapılacaktır)
 12. Katılımcılarımızın vize başvurularını Vize İşlem Merkezi üzerinden gerçekleştirmeleri önerilmektedir. Vize ücreti ve takibi katılımcıya ait olup, vize alınamaması durumunda gezi ücreti iade edilemeyecektir.
 • Meltem Karaca, Vize Departman Müdürü

GSM: 90 553 807 92 34 / E-posta: meltem@vizeislemmerkezi.com

 • Uğur Mert, Genel Müdür

GSM:   0544 332 21 55 / E-posta: ugurmert@vizeislemmerkezi.com