DEİK İŞ HEYETİ’NİN CİBUTİ TEMASLARI

DEİK/Türkiye-Cibuti İş Konseyi tarafından THY işbirliğinde 29 Eylül-2 Ekim 2017 tarihleri arasında Cibuti'ye yönelik bir ticari heyet programı düzenlenecektir. Bahsekonu ziyaret kapsamında; Türkiye-Cibuti İş Konseyi Ortak Toplantısı ve ikili iş görüşmelerinin  yanı sıra Cibuti Serbest Bölgesi ziyareti ve resmi temaslar gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Uluslararası Para Fonu (IMF) verilerine göre, Cibuti'nin 2016 yılında 1,9 Milyar ABD Doları olan Gayrisafi Yurtiçi Hasılası'nda liman işletmeleri, nakliye, haberleşme, inşaat, turizm ve bankacılık başta olmak üzere hizmet sektörü büyük pay sahibidir. Kalkınma planı kapsamındaki büyük ölçekli hava ve deniz limanı, demiryolu ve iletişim altyapı projeleri ülkede ekonomik büyümeye önemli katkı sağlamaktadır.

"2035 Cibuti Vizyonu" çerçevesinde; Cibuti'nin bölgenin ticaret ve lojistik merkezi haline dönüştürülmesi, özel sektörün desteklenerek ekonomideki payının geliştirilmesi, bürokrasinin azaltılması ve iş ortamının iyileştirilmesi, yabancı sermaye yatırımlarının teşvik edilmesi, halihazırda dış ticaret dinamiğini oluşturan re-export sektörünün geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu amaçla; enerji, haberleşme/iletişim, ulaşım ve şehir altyapı hizmetleri alanlarında yatırım projelerinin dış finansal kaynaklar kullanılarak tamamlanmasına önem verilmektedir.

Bu çerçevede; taslak programı ekte yer alan, kısıtlı katılımlı düzenlenecek ziyarete katılmayı arzu eden üyelerimizin 11 Eylül 2017, Pazartesi günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/447/9272 bağlantısında yer alan katılım formunu doldurarak, ödemeye ilişkin dekontu DEİK'e (Evren Doğan, E-Posta: africa@deik.org.tr, Tel: 0212 339 5051) iletmeleri rica olunur.

İletişim: Evren Doğan, İş Konseyleri Koordinatörü
E-posta: africa@deik.org.tr | Tel: 0212 339 50 51

Katılım Koşulları:

 1. Başvuru formunun doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önemle rica olunur.
 2. DEİK paket program avans bedeli 750 ABD Dolarıdır.Paket programa dahil hizmetler: İstanbul-Djibouti gidiş-dönüş biletleri, konaklama, ara transferler ve çalışma yemekleri.
 3. Ödeme seçenekleri, formu doldurduktan sonra ekrana gelecektir. Ödeme hesaba havale veya online olarak kredi kartı ile yapılabilmektedir.
  Banka Adı: TÜRKİYE İŞ BANKASI BEYOĞLU ŞUBESİ (1011)
  Hesap Adı: DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU / AFRİKA
  Swift: ISBKTRISXXX
  IBAN: TR21 0006 4000 0021 0113 3146 38 USD
 4. Başvuru ve ödemeler için son tarih: 11 Eylül 2017, Pazartesi
 5. Ödeme esnasında bilgiler eksiksiz girildiği takdirde, makbuzunuz tarafınıza gönderilecektir.
 6. Havale yoluyla ödeme yapıldığı takdirde, ödeme dekontlarının DEİK'e (İrem Develioğlu, africa@deik.org.tr) iletilmesi rica olunur. (Kredi kartı ile ödeme yapıldığında bu işleme gerek yoktur)
 7. Katılımcıların, 11 Eylül 2017 tarihine kadar başvurularını iptal etmeleri durumunda, ön avans ödemelerinin iadesi mümkün olacaktır.