EURIE AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVESİ (19-21 ŞUBAT 2020, İSTANBUL)

Avrasya Üniversiteler Birliği (EURAS) tarafından düzenlenen dünyanın üçüncü büyük yükseköğretim zirvesi EURIE Avrasya Yükseköğretim Zirvesi'nin beşincisi bu yıl 19-21 Şubat tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

60 ülkeden yaklaşık  200 kurumdan 2500'ün üzerinde uluslararası yükseköğretim temsilcisinin katıldığı zirvenin açış konuşmasını Ürdün Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Sayın Muhyieddeen Touq yaptı. Ardından Avrupa Birliği Göç ve Mülteci Çalışmaları Önceki Dönem Komiseri Dimitris Avramopoulos keynote speaker olarak konuşma yaptı. İnovatif girişimcileri bir araya getiren ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Imagine Tomorrow Uluslararası İnovasyon ve Girişimcilik Etkinliği'nde ise 70 farklı girişim projesi yatırımcıyla buluştu.

3 gün boyunca fuar ve eş zamanlı panel, seminer, yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirilen zirvenin bu yılki sloganı "Yükseköğretimde uluslararasılaşma için birleşiyoruz' olarak belirlendi. Zirve, ülkemizin uluslararası eğitim ve yükseköğretim sektöründe hak ettiği seviyelere taşınmasına önemli katkı sağlayan etkinliklerin başında gelmektedir.