GANA SANAYİ BİRLİĞİ (AGI) BAŞKANI İLE TOPLANTI 09 MAYIS 2019, İSTANBUL

GANA SANAYİ BİRLİĞİ (AGI) BAŞKANI İLE TOPLANTI 09 MAYIS 2019, İSTANBUL

Türkiye-Gana İş Konseyi, Gana Sanayi Birliği (AGI) Başkanı ile 09 Mayıs 2019 tarihinde DEİK Ofisi'nde toplantı gerçekleştirildi. Anılan toplantı kapsamında iki ülke arasındaki ticari ilişkiler değerlendirildi.

DEİK/Türkiye-Gana İş Konseyi Başkanı Turan Koçyiğit, Gana ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilere ilişkin bilgi paylaştı. DEİK yapısı ve İş Konseyi hakkında bilgi veren Koçyiğit, iki ülke arasındaki ilişkilerin arttırılması için ziyaretlerin önemine değindi.

Gana Sanayi Birliği Başkanı Dr. Yaw Adu Gyamfi ise, İstanbul'da bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve Türkiye ve Gana arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini ve iki ülke arasındaki ticaret hacminin arttırılması gerektiğini vurguladı.

Toplantıya katılım gösteren İş Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri firmalarını tanıttı ve Gana'da yapılan faaliyetleri aktardı. Toplantıya DEİK Sağlık İş Konseyi katılarak, konsey hakkında bilgi paylaştı.

Önümüzdeki dönem etkinlikleri kapsamında, Gana'da sağlık konusunda bir ziyaret yapılmasının önemine değinildi. Söz konusu toplantı çerçevesinde iki kurum arasında mutabakat zaptı imzalandı.