KOSOVALI TEKSTİL HEYETİ BURSA TEMASLARI, 9-10 MAYIS 2019, BURSA

Kosova Yatırım ve Girişim Destek Ajansı (KIESA), Kosova Giyim Pazarlama Derneği (KAMA), USAID Empower Kosova yetkilileri ve Kosovalı tekstil sektörü temsilcilerinden oluşan heyet ile birlikte 9-10 Mayıs 2019 tarihlerinde Bursa temasları gerçekleştirildi.

9 Mayıs'ta Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Kosovalı tekstil heyetine UTİB tanıtımı yapıldı. Söz konusu toplantıya Türkiye-Kosova İş Konseyi Başkanı Merve Özer Yılmaz ve UTİB Yöne- tim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, UTİB yetkilileri, Kosovalı tekstil heyeti ve Türk firma temsilcileri katıldı. Toplantıda yapılan sunum kapsamında tekstil sektörünün Türkiye'nin ihracatındaki yeri, Bursa'nın sektördeki öncü rolü ve UTİB'in çalışmaları anlatıldı.

Toplantının ardından Türk ve Kosovalı firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Oldukça verimli geçtiği gözlenen ikili iş görüşmeleri sonrasında Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde (BOSB) bulunan BZ Jakar ve Nilba Tekstil firmalarına ziyaretler gerçekleştirildi. Firmalardaki kısa süreli toplantıların ardından üretim süreçleri katılımcılara tanıtıldı.