MOĞOLİSTAN TURİZM SEKTÖRÜ TANITIM TOPLANTISI, İSTANBUL

İki ülke arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye-Moğolistan İş Konseyi, iki taraflı ilişkileri canlı tutmak, Moğolistan'da iş yapmak isteyen Türk firmalarına ilk kaynaktan bilgi sağlamak amacıyla Moğolistan'dan gelen heyetler ile tanıtım toplantıları organizasyonu çalışmalarına devam etmektedir.

Bu kez, Moğolistan Çevre ve Turizm Bakanı Sayın Tserenbat Namsrai'ın Türkiye ziyareti çerçevesinde 6 Aralık 2019, Cuma günü 14:00-17:00 saatleri arasında DEİK ofisinde (adres: River Plaza, Büyükdere Caddesi, Bahar Sk. No: 13/9 D:10, 34394 Şişli, İstanbul) "Moğolistan Turizm Sektörü Tanıtım Toplantısı"nın gerçekleştirilmesi planlanmakta olup, anılan toplantıya Sayın Bakan Namsrai'ın ve Moğolistan Ankara Büyükelçisi Sayın Bold Ravdan'ın yanı sıra ekte yer alan heyet üyelerinin katılımı beklenmektedir.

Toplantı çerçevesinde Moğolistan'dan gelen heyet üyelerinin faaliyetleri hakkında bilgi vermeleri, anılan sektörle ilgili Türkiye iş çevrelerinin ilgisini çekebilecek iş ve yatırım olanaklarını anlatmaları ve karşılıklı olarak soruların  cevaplanması planlanmaktadır.

Moğolistan yatırım ortamı sunumuna http://nda.gov.mn/backend/f/2019.pdf adresli internet bağlantısından ulaşılabilmektedir.

Söz konusu toplantıya katılmayı arzu eden üyelerimizin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1107/13971 internet adresinde bulunan online kayıt formunu en geç 5 Aralık 2019, Perşembe günü saat 18:00'e kadar doldurmaları gerekmektedir.

Ayrıca, taslak programda belirtilen resepsiyona tüm katılımcılar davetli olup, katılım durumlarıyla ilgili Moğolistan Ankara Büyükelçiliğine(e-posta: ankara4@mfa.gov.mn; tel.: +90 505 0908098) bilgi vermeleri önem arz etmektedir.