NİJER İŞ HEYETİ, 17-21 HAZİRAN 2019, NİJER

Türkiye-Nijer İş Konseyi organizasyonu kapsamında 17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin artırılması amacıyla Nijer İş Heyeti etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında, Nijer-Türkiye İş Forumu, Türkiye-Nijer İş Konseyi ortak toplantısı, ikili iş görüşmeleri, Bakanlık ve çeşitli kurum ziyaretleri gerçekleştirildi.

Türkiye-Nijer İş Konseyi, Nijer Ticaret ve Sanayi Odası (CCIAN) organizasyonu ve T.C. Niamey Büyükelçiliğinin destekleri ile 18 Haziran tarihinde düzenlenen Nijer-Türkiye İş Forumu kapsamında CCIAN Başkanı M. Moussa Sidi; İş Konseyinin iki ülke arasındaki ticari iş birliğine önemli katkılarda bulunduğunu dile getirdi. Konsey Başkanı Murat Efendi Ataer ise Afrika İş Konseyleri ve Türkiye-Nijer İş Konseyi faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Zengin doğal kaynakları ve genç nüfusu ile Nijer'in ekonomik büyümesinin artarak devam edeceği inancında olduğunu belirten Ataer; Türk müteahhitlerinin Nijer'de gerçekleştirdiği projelerin artarak devam edeceğini vurguladı.

Büyükelçi Mustafa Türker Arı, Nijer'in yatırımcıya sunduğu olumlu iş ortamı ile Türk yatırımcıların birçok alanda yatırım yapabileceğini dile getirdi.