ÖZBEKİSTAN / FERGANA VALİSİ VE BERABERİNDEKİ HEYETİN KATILIMIYLA BÖLGE TANITIM TOPLANTISI, İSTANBUL

İki ülke arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla faaliyet gösteren DEİK/Türkiye-Özbekistan İş Konseyi olarak, iki taraflı ilişkileri canlı tutmak, Özbekistan'da iş yapmak isteyen Türk firmalarına ilk kaynaktan bilgi sağlamak amacıyla Özbekistan'ın bölgelerinden gelen heyetler ile tanıtım toplantıları ve ikili görüşmeler organizasyonu çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Başkent Taşkent'e 230 km mesafede, 3,9 milyon nüfuslu, karayolu, demiryolu ve uluslararası havalimanı ile gelişmiş ulaşım altyapısına sahip Fergana Bölgesinin tanıtım toplantısı, Fergana Valisi Hayrullo Bozarov, kurum yetkilileri ve bölgede faaliyet gösteren Özbek iş insanlarının katılımlarıyla 18 Şubat 2022, Cuma günü saat 16.00'da River Plaza'da gerçekleştirilecektir.

Özbekistan Ankara Büyükelçiliği mensuplarının da hazır bulanacağı toplantıda, Fergana Bölgesinin iş ve yatırım olanakları tanıtılacak olup, ekte yer alan konuk heyet üyelerinin kendi faaliyetleri hakkında bilgi vermeleri, bu bağlamda Türkiye iş çevrelerinin ilgisini çekebilecek iş birliği tekliflerini anlatmaları ve karşılıklı olarak soruların cevaplanması planlanmaktadır.

Gelen heyet profilinden anlaşılacağı üzere toplantıya, ağırlıklı olarak tekstil, inşaat ve sanayi sektörlerinden yatırımcı üyelerimizin katılımı beklenmektedir.

Anılan etkinliğe katılmayı arzu eden üyelerimizin bağlantıda yer alan katılım formunu en geç17 Şubat 2022, Perşembe günü mesai bitimine kadar doldurmaları önemle rica olunur.