RUSYA ÜLKE GÜNÜ, ADANA

RUSYA FEDERASYONU ÜLKE GÜNÜ TOPLANTISI

26.09.18

Hükümetin 100 Gün Eylem Planı çerçevesinde hedef ülkelerden Rusya'ya yönelik Adana Sanayi Odası (AdaSO) evsahipliğinde T.C. Ticaret Bakanlığı ve DEİK işbirliğiyle 26 Eylül 2018, Çarşamba günü "Rusya Federasyonu Ülke Günü Toplantısı" düzenlendi.

AdaSO Sakıp Sabancı Toplantı Salonunda yapılan etkinliğe  Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkan Yardımcısı Ali Galip Savaşır, Rusya Federasyonu Ticaret Mümessili Aydar Gasigullin, T.C. Ticaret Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırımlar ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hasan Murat Nesimoğlu ve Türk-RusTicaret Evi (ROST) Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş konuşmacı olarak katıldılar.

Toplantıda, Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin mevcut durumu, potansiyel işbirliği konuları, Rusya ekonomisi ve olası yatırımlar ile ilgili hususlar ele alınarak, Adanalı iş dünyası temsilcilerinden gelen sorular yanıtlandı. 

Hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona eren toplantı sırasında yapılan Ticaret Bakanlığı sunumuna https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-17804 adresli internet bağlantısından ulaşılabilmektedir.

 

ETKİNLİK DUYURUSU

DEİK kurucu kuruluşlarından Adana Sanayi Odası ev sahipliğinde, Kurulumuz destekleri ile 26 Eylül 2018 Çarşamba günü 16:00-19:00 saatleri arasında Adana Sanayi Odası'nda Rusya Ülke Günü etkinliği gerçekleştirilecektir.

Taslak programı ekte sunulan söz konusu tolantıya katılmak isteyen üyelerimizin http://faaliyet-kayit.adasoportal.com/faaliyet-basvuru.aspx?c=05e58 adresinde  bulunan  online  kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir. 

Ayrıntılı bilgi için:

 

Adana SO

Tolga Temizyürek

e-posta: proje@adaso.org.tr

Tel.: 0322 436 63 63 – dah. 146

DEİK

Nurengiz Eşki

e-posta: neski@deik.org.tr

Tel.: 0212 339 50 54