TUNUS YATIRIM FORUMU, TUNUS

Tunus Yatırım Teşvik Ajansı(FIPA) Genel Müdürü Laabidi Khalil tarafından Tunus Büyükelçiliğimize gönderilen bir mektupta 9-10 Kasım 2017 tarihlerinde "Tunus Yatırım Forumu-2017" başlıklı etkinliğin düzenleneceği, anılan etkinliğe seçkin yatırımcıların, üst düzey hükümet yetkilileri, karar alıcılar ve yabancı firmaların katılacağı ifade edilmektedir.  

2015 yılında yapılan Foruma 1200'den fazla yatırımcının katıldığı, bunlardan 466'sının 48 farklı ülkeden iştirak ettiği belirtilmektedir. 

Anılan mektupta bahsekonu etkinliğin "Yeni Tunus, Yeni Ekonomik Bakış" temasıyla düzenleneceği ve Tunus'un ekonomik kalkınması için stratejik bakış, yüksek katma değerli yatırım olanakları ve Küresel Değer Zinciri'nin yukarı yönlü seyir izlemesini sağlayan Tunus'taki rekabet unsurlarının ele alınacağı, bu etkinliğin aynı zamanda iş çevrelerinin doğrudan etkileşime girmesine olanak sağlayacak toplantıların da (B2B) gerçekleştirilmesine vesile olacağı ve söz konusu Forum'a Tunus Başbakanının başkanlık edeceği kaydedilmektedir.

Söz konusu Foruma ilişkin detaylı bilgiye http://www.tunisiainvestmentforum.tn/En/home_46_19 bağlantısından ulaşılabilmektedir. 

Konuyu bilgilerinize sunarım.