TÜRKİYE, GÜRCİSTAN VE AZERBAYCAN TİCARET VE EKONOMİ BAKANLARININ KATILIMIYLA TÜRKİYE-AZERBAYCAN-GÜRCİSTAN VI. İŞ FORUMU, BAKÜ

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve DEİK organizasyonunda 2012 yılından itibaren Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan'ın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilenTürkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumunun (TAG İF) altıncısının, Azerbaycan'da İhracatı ve Yatırımları Teşvik Fonu (AZPROMO) ev sahipliğinde14 Aralık 2021 tarihinde Bakü Kongre Merkezi'nde (Adres: 130 Tebriz Küç., Bakü. Tel.:+994 12 404 18 81) gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu İş Forumuna T.C. Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş, Gürcistan Cumhuriyeti Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Sayın Natela Turnava, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Mikayil Cabbarov'un yanı sıra üç ülkenin iş dünyası örgütlerinin yöneticileri ve iş insanları katılacaktır.

Girişimcilerimize önemli iş fırsatları sunan Azerbaycan ve Gürcistan'da pazar payımızın arttırılması ve adı geçen ülkelere yönelik yeni iş birliği imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek İş Forumu kapsamında, üç ülke girişimcileri arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Etkinliğin taslak programı ekte sunulmakta olup, üç ülkeden katılımcı heyet listeleri ve programa ilişkin güncellemeler, katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare iletilecektir.

Bahsi geçen etkinliğimize katılmayı arzu eden üyelerimizin en geç 9 Aralık 2021, Perşembe günü mesai bitimine kadar bağlantı üzerinden online kayıt yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca, etkinlik çerçevesinde üç ülkeden firma ve kuruluşlar arasında iş birliği anlaşmalarının imza töreni planlanmakta olup, karşı taraftan muhatapları ile mutabık kalarak imza töreninde yer almak isteyen firma temsilcilerinin DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Bölge Direktörlüğümüz (Lenura Özsaraç, tel.: 90212 3395059, e-posta: lozsarac@deik.org.tr) ile iletişime geçmeleri önem arz etmektedir.

Katılım Koşulları:

  • Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.
  • Uçak biletleri, konaklama ve Bakü'de şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından münferiden temin edilecek olup,toplantının programı ile ilgili güncellenen bilgi kayıt formunu doldurmuş olan katılımcılarımıza bilahare iletilecektir. 
  • Azerbaycan'a seyahat için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep edilmemekte olup, T.C. nüfus cüzdanı ile giriş çıkış yapmak mümkündür.
  • Azerbaycan'a girişte tüm yolcuların, uçuştan en geç 72 saat öncesinde sağlık kuruluşlarınca verilmiş olan kare kodlu PCR testi İngilizce sonucunu ve ayrıca,  çift doz aşı uygulamasını belgeleyen Covid pasaportunu ibraz etmeleri talep edilmektedir.