TÜRKİYE-KIRGIZİSTAN İŞ FORUMU, 10 EYLÜL 2021, BİŞKEK

Ağustos ayında yapılacağını duyurduğumuz fakat ülkemizdeki doğal afetler nedeniyle ertelenen Türkiye-Kırgızistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 10. Dönem Toplantısı'nın 10-11 Eylül 2021 tarihlerinde Bişkek'te gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

KEK Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'ın bu vesileyle yapacağı Kırgızistan ziyareti kapsamında, 10 Eylül 2021 tarihinde Türkiye-Kırgızistan İş Forumu Bişkek'te düzenlenecektir.

Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Kırgız Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Başkanı Sayın Ulukbek Maripov'un teşrifleri ile gerçekleştirilmesi öngörülen İş Forumuna katılmayı arzu eden firma ve kurum temsilcilerinin 7 Eylül 2021, saat 12.00'ye kadar bağlantıdan kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

Detaylı Bilgi:

Elnur Osmanov, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü, Tel.: 0212 339 50 67,

e-posta: eosmanov@deik.org.tr

Başvuru ve Katılım Koşulları:

  • Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.
  • Uçak biletleri, Bişkek'te şehir içi ulaşım ve konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program kayıt yaptıran firma temsilcilerine ayrıca bildirilecektir.   
  • Kırgızistan Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ülkeye seyahatlerde iki doz aşı olan ve bunu T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen barkodlu aşı sertifikası ile belgeleyen kişiler PCR testinden muaf olup, ikinci doz aşının en az 14 gün önce yapılmış olması gerekmektedir.
  • Aşı koşulunu karşılamayan yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif sonuçlu PCR testi ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Kare kodlu test raporunun İngilizce veya Rusça düzenlenmiş olması gerekmektedir.