TÜRKİYE – KONGO İŞ KONSEYİ KARŞI KANAT BAŞKANI İLE TOPLANTI, 04-05 KASIM 2019, İSTANBUL-İZMİR

Türkiye-Kongo İş Konseyi Karşı Kanat Başkanı ve Kongo Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi George Mamapouya ile 04 Kasım 2019 River Plaza'da bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Türkiye-Afrika İş Konseyleri Üyesi Özlem Işık tarafından Karşı Kanat Başkanına DEİK'in işleyişi hakkında bilgi verildi. DEİK bünyesinde Kongo  ile ticari ve ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde 2020 yılında Türkiye'den İş heyetinin organize edilmesi talep eden George Mampouya, İş Konseyi Başkanı ve Türkiye Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın'la İzmir'de aynı görüşü dile getireceğini belirtti.

Türkiye-Kongo İş Konseyi Karşı Kanat Başkanı George Mamapouya,  Türkiye ziyareti çerçevesinde 05 Kasım 2019 tarihinde İzmir'de Türkiye – Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı ve Türkiye – Kongo İş Konseyi Başkanı Tamer Taşkın ile biraraya geldi. Başkan Taşkın, kendilerini ilk olarak Atatürk Organize Sanayi Bölgesine götürerek çeşitli sektörlerden firma temsilcileri (Evlilik tekstil ürünleri firmaları, otomotiv yan sanayi firmaları, akü ve filtre firmaları, plastik doğrama firmaları) ile ikili görüşmeler organize etti. Ayrıca Urla, Çeşme gibi turistik merkezlere de götürerek şehirlerinin konumunun daha iyi anlamaları sağlandı.

Son olarak, özel işlerinin lojistik olmasından dolayı Türkiye'nin en büyük firmalarından Arkas ile birebir görüştürerek işbirliği kurmaları sağlandı.