TÜRKİYE-MALİ İŞ FORUMU

T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan aldığımız yazıya istinaden, Mali Cumhurbaşkanı Sayın Ibrahim Boubacar Keïta, 2-4 Şubat 2015 tarihleri arasında ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir. Bu ziyaret vesilesiyle 4 Şubat 2015 Çarşamba günü, Wyndham Grand İstanbul Levent Oteli’nde, 13.00-14.30 saatleri arasında T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli’nin katılımıyla Türkiye-Mali İş Forumu düzenlenecektir. Söz konusu Forum çalışma yemeği şeklinde yapılacaktır.

 Afrika'nın en büyük yedinci ülkesi olan Mali’nin ekonomik altyapısını başlıca tarım ve balıkçılık oluşturmaktadır. Altın, uranyum ve tuz gibi doğal kaynaklara sahip olan Mali ile dış ticaret hacmimiz2014 yılında 9.7 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakamın9 milyon doları ihracatımızdır. Pamuk ve altın ithal ettiğimiz Mali, İnşaat Malzemeleri ve Makinaları, Tekstil ve Hazır Giyim, Eczacılık Ürünleri, Otomotiv Ana ve Yan Sanayi, Demir Çelik Ürünleri, Elektrik Elektronik, Un ve Unlu Mamuller ve Eğitim alanlarında iş adamlarımıza işbirliği fırsatları sunmaktadır.

 Söz konusu İş Forumu, iki ülke arasında mevcut işbirliği potansiyelini ileriye taşımak, ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek adına büyük önem taşımaktadır.

 Bu bağlamda,  katılımınıza ilişkin teyitlerin 2 Şubat 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ekteki form aracılığıyla DEİK’e (Sena Ağırgün; Tel. 0212 3395070 ; e-posta: afrikabolgesi@deik.org.tr) iletilmesi rica olunur.