TÜRKİYE - MOZAMBİK İŞ KONSEYİ BAŞKANI ERHAN BARUTOĞLU'NUN MOZAMBİK ULAŞTIRMA VE HABERLEŞME BAKANI MESQUİTA VE SAĞLIK BAKANI NAZİRA VALİ ABDULA ZİYARETLERİ, 20-21 KASIM 2019, MOZAMBİK

DEİK / Türkiye – Mozambik İş Konseyi Başkanı Erhan Barutoğlu, 20 Kasım 2019 tarihinde, T.C. Maputo Büyükelçisi Sayın Zeynep Kızıltan ve Ticaret Müşaviri Mustafa Yılmaz'ın katılımlarıyla,  Mozambik Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Sayın Mesquita'yı makamında bir ziyaret gerçekleştirdi. DEİK'in Türkiye ile Mozambik arasındaki çeşitlendirilmiş sektörlerde ikili ilişkileri güçlendirmedeki rolüne ilişkin çok etkili bir toplantı yapıldı. Ayrıca, Türk şirketlerinin ve Türk özel sektörünün, ulaştırma ve iletişime ilişkin gelişmeler ve projelere dahil edilmesi tartışıldı.

Söz konusu ziyaretin ardından 21 Kasım 2019 tarihinde heyet, Mozambik Sağlık Bakanı Nazira Vali Abdula'yı makamında ziyaret etti. DEİK'in Türkiye ile Mozambik arasındaki ikili iş ilişkilerindeki önemi vurgulandı ve Mozambik'te Türk özel sektörünün ilgilenebileceği sağlık sektöründeki potansiyeli tartışma fırsatı oldu.

21 Kasım 2019 tarihinde heyet son olarak, Dünya Bankası'nın Afrika  Bölgesi ( Mozambik,  Madagaskar,  Mauritius,  Komorlar ve  Seyşeller ) Ülke Direktörü ile çok verimli bir çalışma yemeği programı gerçekleştirdi.