TÜRKİYE-ÖZBEKİSTAN İŞ FORUMU, TAŞKENT

Türkiye-Özbekistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'ın KEK 6. Dönem Toplantısı vesilesiyle yapacağı Özbekistan ziyareti kapsamında, 28 Haziran 2021, Pazartesi günü Taşkent'te Türkiye-Özbekistan İş Forumunun düzenlenmesi planlanmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Özbekistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı-Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Sayın Sardor Umurzakov'un teşrifleri ile gerçekleştirilecek İş Forumuna katılmayı arzu eden firma ve kurum temsilcilerinin 25 Haziran 2021, saat 12:00'ye kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1284/17152 internet bağlantısından kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.

Uçak biletleri, konaklama ve Taşkent'te şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından temin edilecek olup, toplantının gerçekleştirileceği yer bilgisi ve program katılımcılarımıza bilahare iletilecektir. 

Özbekistan Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ülkeye seyahatlerde uçuştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif sonuçlu PCR testi ibraz edilmesi zorunludur. Test raporunun İngilizce veya Rusça düzenlenmiş olması gerekmektedir.