TÜRKİYE-TACİKİSTAN İŞ FORUMU, 13 EKİM 2021, DUŞANBE

Türkiye-Tacikistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank'ınKEK 11. Dönem Toplantısı vesilesiyle yapacağı Tacikistan ziyareti kapsamında 13 Ekim 2021, Çarşamba günü Hyatt Hotel, Duşanbe'de Türkiye-Tacikistan İş Forumu'nun düzenlenmesi planlanmaktadır. 

Sayın Bakanımızın teşrifleri ile gerçekleştirilmesi öngörülen etkinliğimize katılmayı arzu eden üyelerimizin 6 Ekim 2021, Çarşamba günü saat 18.00'e kadar bağlantıdan kayıt oluşturmaları rica olunur. 

Uçak biletleri, konaklama ve Duşanbe'de şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından münferiden temin edilecek olup, toplantının programı bilgisi kayıt formunu doldurmuş olan katılımcılarımıza bilahare iletilecektir. 

Detaylı bilgi için:Tuğba Bal Bahar, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü | E: tbal@deik.org.tr  | T: 0212 339 5055 

Önerilen Uçuşlar:

İstanbul –Duşanbe / Somon Air

12 Ekim 2021, Salı                    SZ 104               10.45      17.35

Duşanbe – İstanbul / Somon Air

15 Ekim 2021, Cuma               SZ 103                  06.20     09.35

Önerilen uçuşla Duşanbe'ye gidecek katılımcılarımız, 14 Ekim 2021, Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Tacikistan Uluslararası Yatırım Forumu'na da katılım sağlayabilirler. Bahse konu forum hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak içinhttps://dushanbeinvest.com web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Vize hakkında:

  • Tacikistan'a seyahat için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik pasaporta sahip Türk vatandaşları 90 güne kadar, resmi pasaporta sahip Türk vatandaşları 60 güne kadar vizeden muaftır.
  • Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Tacikistan'a ziyaret edebilmeleri için vize almaları gerekmektedir.Vizeye tabi umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız vizelerini Ankara'daki Tacikistan Büyükelçiliği, Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu'na bizzat giderek ya da Tacikistan'a varışlarında Duşanbe Havaalanı'ndaki Tacikistan Dışişleri Bakanlığı'nın Konsolosluk Bürosu'ndan alabilirler. Vize başvurusu için ayrıca www.evisa.tj adresinden de yararlanılabilmektedir.
  • Vize işlemleri ile detaylı bilgi için: Parviz Sodiqi (Whatsapp: 0553 690 97 91, e-posta:parviz.sodiqi@mfa.tj)

PCR testi hakkında:

  • Tacikistan'a hem gelişlerde hem de dönüşlerde, varıştan en geç 72 saat öncesinde sağlık kuruluşlarınca verilmiş olan PCR test (kare kodlu) sonucunu yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Aşı olan yolcular dahil olmak üzere tüm yolcular PCR testi uygulamasına tabidir. Test raporunun İngilizce veya Rusça düzenlenmiş olması gerekmektedir.